Wybuch popularności streamingu wideo od Netflix ? obniżenie udziału Apple w rynku o połowę!
0

Wybuch popularności streamingu wideo od Netflix ? obniżenie udziału Apple w rynku o połowę!

0

Niesamowity przyrost popularności Netflix, usługi VOD opartej na subskrypcji, pozwolił firmie stać się numerem jeden na rynku amerykańskim jeżeli chodzi o wysokość przychodów w roku 2011 oraz spowodował znaczy spadek udziału w rynku przedsiębiorstwa spod znaku nadgryzionego jabłka.

Według statystyk opublikowanych przez firmę badawczą IHS, Netflix zwiększył swoją popularność z niespełna jednego procenta w roku 2010 do prawie 45 procent w roku 2011, co wystarczyło, aby wyprzedzić Apple oraz usługę iTunes.

Przychody z subskrybowanego VOD, wyniosły w zeszłym roku 454 miliony dolarów, co stanowi zdumiewającą, bo wynoszącą aż dziesięć tysięcy procent zmianę, w porównaniu do roku wcześniejszego, gdzie przychody te wyniosły trochę ponad 4 miliony. SVOD stało się najbardziej wartościowym sektorem rynku internetowego na terenie Stanów Zjednoczonych.

Spowodowało to, że Apple, który jeszcze w 2009 roku mógł poszczycić się ponad siedemdziesięcioprocentowym udziałem w rynku, obecnie kontroluje jedynie jego trzydzieści procent i wszystko wskazuje na to, że w roku obecnym, przychody ponownie mogą spaść. Nie zmienia to faktu, że Netflix oraz Apple to dwójka głównych graczy jeżeli chodzi o odpłatny streaming treści multimedialnych, daleko w tyle znajduje się Microsoft z siedmioprocentowym udziałem w rynku oraz firmy takie jak Walmart, czy też Sony.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *