Home Newsy Aplikacja 1Password zagości w Apple
Aplikacja 1Password zagości w Apple

Aplikacja 1Password zagości w Apple

0

Jak zapewnia serwis BGR w swoim najnowszym raporcie Apple niebawem zamierza skorzystać na własne potrzeby z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą aplikacja 1Password. Wdrażanie programu na użytek pracowników kampusu oraz salonów sprzedażowych ma zacząć się jeszcze w tym tygodniu.

Początkowo dostęp do aplikacji będzie miało jedynie stu pracowników jednak w ciągu najbliższych dwóch miesięcy planowane jest całkowite wdrożenie aplikacji. Wówczas korzystać z niej będzie około 100 tysięcy osób stanowiących załogę Apple. Co ciekawe nie tylko pracownicy będą mogli korzystać z tej metody zarządzania prywatnymi hasłami oraz poufnymi danymi lecz rownież ich rodziny.

Apple początkowo zastanawiało się nad sposobem synchronizacji danych w aplikacji. Ostatecznie jednak firma nie skorzystała z wersji proponowanej przez dewelopera AgileBits, w której dane synchronizują się przez serwer tego ostatniego. Wybór padł na rozwiązanie iCloud.

W raporcie zawarto także informację jakoby Apple miało nabyć w najbliższej przyszłości program 1Password wraz z firmą AgileBits. Informacja ta jednak szybko została zdementowana przez właściciela firmy deweloperskiej odpowiedzialnej za aplikację 1Password.

Źródło: MacRumors

 

Aplikacja 1Password zagości w Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)