Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie AirScreen – jak uruchomić AirPlay na starym telewizorze.
AirScreen – jak uruchomić AirPlay na starym telewizorze.

AirScreen – jak uruchomić AirPlay na starym telewizorze.

0

Czy tylko mnie denerwują ograniczenia serwowane nam przez firmy? W typ wypadku Apple postanowiło uśmiercić na pewien sposób mój telewizor Samsung z 2017 poprzez nieudostępnienie mu opcji AirPlay. Dzięki Bogu, że mamy niezależnych deweloperów! Zapraszam do recenzji AirScreen po aktualizacji!

Czy można zrobić coś, czego korporacyjny gigant nie dał rady?

Dokładnie tak. Aplikacja pozwala nam na połączenie się z naszym Android TV poprzez AirPlay. Co dzięki temu zyskujemy? Opowiem o tym zaraz, najpierw trochę marudzenia. Nie rozumiem polityki Apple, która zapewnia takie rzeczy tylko dla najnowszych urządzeń. Gdyby postawili na bycie firmą wspierającą nieco starsze urządzenia niż z bieżącego roku – wiele osób by mogło na tym skorzystać, a przecież i tak nie zarobią, bo jedyną firmą która zarobi na wymianie naszych telewizorów będzie samsung. Dziwne. Ale do tego nas Apple w ostatnich latach przyzwyczaiło, wiec nie ma się co dziwić.

Czym jest AirScreen?

Jest to bezpłatna aplikacja dostępna na Android tv, która pozwala naszemu telewizorowi aby udawał AppleTV – dzięki czemu wyświetla się on na wszystkich naszych sprzętach jako dostępny ekran na który możemy łatwo strumieniować lustrzane odbicie z naszego iPada/iPhona/Maca. Wszystko bezprzewodowo i w dobrej jakości – chyba, że macie wolny internet. Wtedy trochę lipa, bo aplikacja do płynnego działania wymaga stabilnego i w miarę szybkiego łącza.

Jakie możliwości daje AirScreen?

Przede wszystkim strumieniowanie naszego pulpitu na duży ekran – co daje mnóstwo możliwości. Oglądanie zdjęć z rodziną, pokazanie jakiegoś ważnego artykułu czy filmiku bez używania kabli HDMI no i najważniejsze – przy naprawdę dobrym łączu możemy bezprzewodowo oglądać filmy na dużym ekranie. To funkcja, której naprawdę mi brakuje, gdyż nie mam w domu na tyle długich kabli, żeby mieć osobno podłączonego maca. W dodatku wymagana jest przejściówka z USB C na HDMI, którą nie każdy z nas musi posiadać.

Bez dodatkowych aplikacji!

Nie potrzebujecie instalować żadnych aplikacji na waszych smartfonach czy komputerach. To dlatego, że zadziałało AirPlay – czyli technologia zarezerwowana dla wybrańców Apple. Możecie się poczuć tak, jakbyście mieli AppleTV 😁

Z całego serca polecam wam tą aplikacje, nie dajcie się naciągnąć na wymianę telewizora czy odkupywanie drogich przystawek do smart TV od Apple. Kochane Apple – nie tędy droga!

Skąd pobrać aplikację?

Aplikacje pobierzecie za darmo klikając tutaj – *KLIK*. Oczywiście za odpowiednią opłatą możecie wykupić opcję PRO – bez reklam, czy z dodatkowymi ustawieniami. Ja korzystałem (i korzystam) z wersji darmowej – która mi wystarcza i którą to właśnie wam polecam. Miłego oglądania zdjęć na dużym ekranie! 

Czy polecam?

Z całego serca! Po ostatniej dużej aktualizacji, AirScreen zaczęło działać znaczenie lepiej. Używam go od dawna, więc mam porównanie i jest jeszcze lepiej niż było – a było bardzo dobrze. Z nowości mogę wymienić chociażby możliwość nagrywania ekranu, co może być przydatne dla niektórych osób. Jak wspomniałem wcześniej – aplikację możecie pobrać za darmo, więc serdecznie was wszystkich zachęcam do przetestowania jej na własnym telewizorze, gdyż wtedy będziecie mogli ocenić sami czy jesteście z niej zadowoleni. Ode mnie leci mocne 5/5!

AirScreen
–  jak uruchomić AirPlay na starym telewizorze.

Zalety Wady

Zalety

  • Pozwala uruchomić AirPlay na starym TV
  • Darmowa wersja działa bardzo dobrze
  • Prosty interfejs graficzny

Wady

  • Wymagany szybki internet
  • Reklamy w darmowej wersji
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/