Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #80 Aplikacja tygodnia – Folioscope. Sposób na naukę animacji!
#80 Aplikacja tygodnia – Folioscope. Sposób na naukę animacji!

#80 Aplikacja tygodnia – Folioscope. Sposób na naukę animacji!

0

Hej, hej! Nadrabiania ciąg dalszy. Przed Wami kolejny odcinek „aplikacji tygodnia” – już osiemdziesiąty, wow. Dziękuję Wam za wsparcie! Nie zwalniając tempa, przechodzimy do kolejnej części. Czas na aplikację o nazwie Folioscope, która może okazać się świetnym sposobem na naukę animacji. Zaciekawiłem Was wystarczająco? W takim razie zapraszam do lektury!

#80 Aplikacja tygodnia – Folioscope. Sposób na naukę animacji!

Nie ukrywam, że bardzo, ale to BARDZO podziwiam każdą osobę zajmująca się sztuką, a konkretniej rysowaniem i animowaniem. To naprawdę wymaga dużego nakładu pracy, a szczególnie jeżeli dany obiekt ma poruszać się płynnie i naturalnie. Cóż, moje rysunki są w porównaniu z tym żałosne, ale w sumie o to chodzi. Warto spróbować, aby zobaczyć, z czym to się je i jak działa animowanie. Pomóc w tym może nam darmowy program pod nazwą Folioscope. Możemy tutaj rysować klatka po klatce, dzięki czemu dowiemy się, jak w ogóle zacząć swoją przygodę z tym zagadnieniem. Kto wie, może spodoba Wam się tak bardzo, że będziecie chcieli więcej? Rekomenduję pracę na większym urządzeniu z Apple Pencil.

Najpierw jednak zerknijcie na zrzuty ekranu, które dla Was przygotowałem i zobaczcie jak wygląda interfejs i menu główne programu. Jest bardzo proste, ale w sumie zawiera wszystko to, co najważniejsze. Przypomnę – program jest darmowy, więc nie oczekujcie zbyt wiele, gdyż mnóstwo aplikacji w tym stylu, co prawda z lepszymi funkcjami, kosztuje bardzo, bardzo dużo. Jeżeli chcecie się jednak przekonać do animowania, to coś idealnego i serdecznie do tego zachęcam. Do dyspozycji mamy wiele pędzli, kolorów i wszystko to, co pozwoli Wam zrozumieć działanie animacji. Po wykonaniu bez problemu możecie zapisać swoje dzieło i udostępnić tam, gdzie tylko chcecie w wybranej prędkości.

To już jednak wszystko na dzisiaj, co zdołałem dla Was przygotować. Standardowo dziękuję Wam bardzo za uwagę i do zobaczenia już w kolejnym odcinku z serii „aplikacja tygodnia”. Trzymajcie się ciepło, pozdrawiam i pa!

#80 Aplikacja tygodnia – Folioscope. Sposób na naukę animacji!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *