Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #67 Aplikacja tygodnia – Photo Widget. Zdjęcia na ekranie głównym… W mig!
#67 Aplikacja tygodnia – Photo Widget. Zdjęcia na ekranie głównym… W mig!

#67 Aplikacja tygodnia – Photo Widget. Zdjęcia na ekranie głównym… W mig!

0

Witam Was bardzo, bardzo serdecznie. Oto kolejny odcinek „aplikacji tygodnia”. Przed Wami apka, która otrzymała kilka ciekawych aktualizacji i doczekała się dopisku do nazwy, czyniąc ją Photo Widget – Simple. Nic w tym dziwnego, bo jak się zaraz przekonacie, jest mega prosta i przyjemna w użytkowaniu. Nie przedłużając… Zapraszam do lektury!

Photo Widget – zdjęcia na ekranie głównym… W mig!

Photo Widget to dosłownie, z języka angielskiego, widżet ze zdjęciami. Możemy w dowolny sposób ustawiać je na ekranie głównym, w trzech rozmiarach – małym (zabierając 4 pola aplikacji), średnim (8 pól) i dużym (16 pól). Możecie ustawić okres, po którym ma się ono zmienić, albo po prostu sprawić, aby były statyczne, czyli przez cały czas w tej formie, którą ustaliliście na początku. Co jeszcze?

Tworzyć możecie nieograniczoną ilość albumów. Dzięki temu możecie mieć tak naprawdę wiele widżetów ze zdjęciami na wszystkich stronach, bo wszystko bez problemu zostanie zapisane. Jeżeli chcecie dodać widżet, wystarczy edytować ekran główny, czyli przytrzymać palcem na dowolnej aplikacji (pomijając wyskakujące menu) lub na pustym elemencie tła. Wybieracie aplikację i przesuwacie palcem na rozmiar, który Was interesuje. Tyle! Tak, to naprawdę proste. Stąd też nazwa pomocnicza – „Simple”!

Wiecie za co kocham tę apkę? Za to, że nie ma tu haczyków. Kosztuje okrągłe zero złotych i nie prosi o nic w aplikacji. To naprawdę fajne w dobie programów, które na pozór są bezpłatne, ale oferują bardzo mało lub tylko okrojoną wersję, aby zmusić nas do jego zakupu. Jeżeli chcecie wspomóc twórcę, dajcie mu maksymalną ilość gwiazdek w App Store. Jestem pewny, że będzie szczęśliwy!

Edycja widżetu to bułka z masłem. Wystarczy przytrzymać na nim palec i wybrać odpowiednie menu. Tam wybierzemy czas odświeżania czy album, z którego pobierane mają być zdjęcia. Je tworzymy bezpośrednio w aplikacji, dzięki czemu unikniemy tworzenia miliona albumów w systemowej aplikacji Zdjęcia. To już wszystko na dzisiaj. Dziękuję Wam za przeczytanie tego artykułu. Do zobaczenia już niedługo, hejka!

#67 Aplikacja tygodnia – Photo Widget. Zdjęcia na ekranie głównym… W mig!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *