5 alternatywnych programów dla iTunes do synchronizacji i słuchania muzyki

5 alternatywnych programów dla iTunes do synchronizacji i słuchania muzyki
0

5 alternatywnych programów dla iTunes do synchronizacji i słuchania muzyki

Niezależnie od tego, czy odtwarzasz muzykę na komputerze, czy synchronizujesz bibliotekę muzyczną z iPhonem lub iPadem, iTunes nie jest satysfakcjonującą aplikacją, mimo że została opracowana przez firmę Apple.

 

Mimo że interfejs iTunes wygląda wspaniale to nie jest on przyjazny użytkownikom, aby wykonać nawet najprostsze zadanie, takie jak przesyłanie muzyki do iPhone’a.

Na szczęście istnieje wiele alternatywnych programów dla iTunes. Działają na wielu platformach, takich jak Windows, macOS i Linux. Ponadto aplikacje te są najczęściej bezpłatne. Niektóre oferują nawet bardziej zaawansowane funkcje.

 

MediaMonkey jest w stanie obsłużyć nawet największe biblioteki muzyczne i jest jednym z niewielu odtwarzaczy muzycznych, które umożliwiają synchronizację muzyki z iPhonem lub iPadem. W momencie pisania tego artykułu jest on dostępny tylko dla systemu Windows. Użytkownicy macOS i Linux będą musieli użyć aplikacji takiej jak Parallels lub Wine, aby go uruchomić.

Interfejs programu nie jest tak dopracowany jak iTunes czy inne programy, ale jest prawdopodobnie najlepszym narzędziem do zarządzania złożonymi bibliotekami multimediów. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja przeskanuje komputer w poszukiwaniu plików audio i wideo. MediaMonkey obsługuje imponującą różnorodność formatów, od zwykłych standardowych po  bezstratny format FLAC.

MediaMonkey Music Player

Po dodaniu plików MediaMonkey rozpocznie organizowanie biblioteki za pomocą inteligentnego automatycznego organizera. Jeżeli Twoja kolekcja to bałagan plików, które mają nieznane, brakujące lub niespójne metadane, MediaMonkey jest w stanie rozwiązać taki problem.

Może automatycznie oznaczać pliki, pobierać okładki albumów, a nawet wyszukiwać dodatki, takie jak teksty piosenek. Oznacza także pliki będące duplikatami, dzięki czemu można łatwo wyczyścić kolekcję multimediów. MediaMonkey nie jest lepszy od innych programów pod względem organizowania bibliotek o normalnych rozmiarach, ale jeśli Twoja biblioteka jest na prawdę ogromna to wtedy zobaczysz różnicę.

5 alternatywnych programów dla iTunes do synchronizacji i słuchania muzyki

Domyślny interfejs działa z układem podobnym do iTunes. Zawiera proste listy utworów, gatunków, artystów i albumów w środku, źródła multimediów po lewej stronie i szczegóły listy odtwarzania po prawej stronie. Cały interfejs można dostosować i skalować do własnych preferencji.

Możesz poruszać się po elementach i ustawiać je tak, jak chcesz. MediaMonkey można także pobierać i instalować skórki przesłane przez innych użytkowników. Nie tylko pozwala dostosować wizualny aspekt ale także dostosować ustawienia do własnych upodobań, możesz również zainstalować różne darmowe dodatki, aby rozszerzyć funkcjonalność programu.

Jeśli chodzi o pracę z urządzeniami mobilnymi, MediaMonkey to oprogramowanie do zarządzania multimediami, które umożliwia również synchronizację muzyki z iPhonem i iPadem. Ta funkcja sprawia, że jest to idealna alternatywa dla iTunes. Aplikacja wykorzystuje sterowniki iTunes do łączenia się z urządzeniami z iOS, więc nadal będziesz potrzebował iTunes zainstalowanego na komputerze.

MediaMonkey ma również wersję Gold (24.95 $ za licencję na aktualną wersję i 49.95 $ za licencję dożywotnią), która zapewnia bardziej zaawansowane funkcje, takie jak AutoPlaylists, automatyczne organizowanie bibliotek i konwersję audio w trakcie synchronizacji. Możesz sprawdzić pełną listę funkcji w wersji Gold oraz pobrać program Tutaj.

Plusy:

 • W pełni konfigurowalny.
 • Obsługuje szeroki zakres formatów plików.
 • Potężny organizer dla ogromnych bibliotek multimedialnych.
 • Synchronizuje muzykę z urządzeniami z systemem iOS.
 • Darmowa wersja zapewnia wystarczającą funkcjonalność dla większości użytkowników.

Minusy:

 • Zaprojektowany dla zaawansowanych użytkowników.
 • Dostępne tylko dla systemu Windows.

5 alternatywnych programów dla iTunes do synchronizacji i słuchania muzyki

 

MusicBee to idealny zamiennik iTunesa dla użytkowników Windowsa, jeśli chodzi o organizowanie i odtwarzanie muzyki. Aplikacja ma piękny, łatwy w obsłudze interfejs, a także zawiera kilka zaawansowanych funkcji. MusicBee jest dostępny w trzech wersjach do zainstalowania takich jak: Instalator, Portable i Windows Store.

Aplikacja świetnie się sprawdza przy porządkowaniu kolekcji muzycznej i zarządzaniu nią – bez względu na to, jak wielka ona jest. Umożliwia importowanie utworów z iTunes, Windows Media Player i skanowanie istniejącej muzyki znajdującej się w określonych folderach na komputerze.

MusicBee

Po zakończeniu dodawania utworów jego potężny system oznaczania pomoże Ci uzupełnić brakujące metadane, zlokalizować okładki albumów, znaleźć teksty i uporządkować je. Jeśli zauważysz, że albumy lub ścieżki nie są poprawnie zapisane, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy na jedną lub więcej, wybrać opcję oznaczania i edytować ręcznie. MusicBee umożliwia również konwertowanie plików audio do kilku formatów plików. Jeśli chcesz je zakodować w formacie odpowiednim dla innych urządzeń, nie musisz instalować dodatkowego oprogramowania.

Pod względem wyglądu interfejs aplikacji jest podobny do tego w iTunes, ale możesz go w dużym stopniu dostosować do własnych potrzeb, przesuwają panele i sprawić by wyglądał tak jak sobie tego życzysz. Możesz zmienić wygląd MusicBee poprzez użycie skórek, które są zawarte w oprogramowaniu lub pobrać je z sekcji dodatki. MusicBee obsługuje również niektóre wtyczki Winampa.

Jedyną wadą tej aplikacji jest to, że nie pozwala ona synchronizować muzyki z urządzeniami z systemem iOS. Nadal można jednak łatwo przesyłać muzykę do systemu Android, Windows Phone (8.1+) lub innych urządzeń innych niż iOS.

Inne ważne funkcje to 10-pasmowy lub 15-pasmowy Equalizer i efekt DSP, obsługa WASAPI i ASIO dla wysokiej jakości kart dźwiękowych, obsługa Groove Music i Last.fm oraz zgrywanie płyt CD.

Plusy:

 • Importuje biblioteki muzyczne z iTunes, Windows Media Player
 • Wysoce konfigurowalny interfejs z niestandardowymi skórkami
 • Łatwo manipulacja biblioteką muzyczną
 • Lekka i szybka

Minusy:

 • Dostępne tylko dla systemu Windows
 • Nie obsługuje przesyłania muzyki do urządzeń z systemem iOS
 • Zajmuje trochę czasu, przywyknięcie do dużej ilości funkcji

5 alternatywnych programów dla iTunes do synchronizacji i słuchania muzyki

 

 

Foobar2000 to darmowy odtwarzacz muzyki, który jest ma na prawdę sporo opcji. MusicBee i MediaMonkey, dwie wyżej wymienione aplikacje pozwalają na spersonalizowanie odtwarzacza multimedialnego w wybrany przez Ciebie sposób, ale Foobar2000 jest w tym jeszcze lepszy.

Na pierwszy rzut oka jego domyślny wygląd może Cię zniechęcić, ponieważ wygląda dość archaicznie. Ale nie daj się zwieść, za bardzo podstawowym interfejsem opartym na kolorach systemowych, istnieje wiele ukrytych zaawansowanych funkcji.

Edytor motywów pozwala wybrać element interfejsu i przeciągnąć go do wybranej lokalizacji. Możesz zmienić praktycznie wszystko, począwszy od elementów, które pojawiają się w menu kontekstowym, do użytej czcionki. Mnóstwo zrzutów ekranu konfiguracji Fooobara2000 zostało udostępnionych w Internecie.

Pod względem funkcjonalności specjalizuje się on w zarządzaniu multimediami, śledzeniu nowej muzyki i aktualizacji biblioteki, zgrywaniu i konwertowaniu płyt CD. Obsługuje funkcję o nazwie ReplayGain. Ta funkcja analizuje muzykę w bibliotece i określa głośność oraz automatycznie i odpowiednio zmienia głośność w tle.

Poza tym strona internetowa Foobar2000 oferuje mnóstwo wtyczek i rozszerzeń, które mogą rozszerzyć odtwarzacz o bardziej ekskluzywne funkcje. Na przykład synchronizacja mobilna nie jest domyślnie włączona w Foobarze. Ale instalując rozszerzenie o nazwie iPod Manager, będziesz mógł zsynchronizować swoją muzykę z iPodem, iPhonem bez potrzeby korzystania z innych programów.

Plusy:

 • Konfiguracja interfejsu
 • Można go rozszerzyć za pomocą wtyczek i rozszerzeń
 • Funkcja ReplayGain automatycznie dostosowuje głośność

Minusy:

 • Domyślny wygląd jest nieatrakcyjny

5 alternatywnych programów dla iTunes do synchronizacji i słuchania muzyki

 

Jeśli nie jesteś zadowolony z funkcji zarządzania urządzeniami iTunes to WinX MediaTrans jest jedną z dobrych alternatyw. Oprogramowanie zapewnia szybszy, bardziej intuicyjny i wygodny sposób zarządzania muzyką, podcastami, e-bookami, filmami i zdjęciami na urządzeniach z systemem iOS.

Ponieważ WinX MediaTrans koncentruje się wyłącznie na synchronizowaniu plików multimedialnych pomiędzy komputerem a urządzeniami z iOS, ma bardzo przejrzysty interfejs. W głównym oknie znajdziesz oddzielne, intuicyjne opcje, dzięki którym będziesz mógł bez żadnych problemów się posługiwać.

Przesyłanie muzyki, wideo, dzwonków, książek na iPhone’a lub iPada jest bardzo proste. Po prostu wybierz opcję, która aktualnie jest Ci potrzeba, a następnie przeciągnij i upuść pliki w oknie i naciśnij „Synchronizuj”. To jak kopiowanie plików między dwoma folderami na komputerze.

Menedżer muzyki WinX MediaTrans pozwala bez problemów porządkować pliki muzyczne i listy odtwarzania iPhone’a. Możesz tworzyć, modyfikować, usuwać lub odbudowywać całą listę odtwarzania. Automatycznie konwertuje importowaną muzykę do formatu MP3 lub ACC.

5 alternatywnych programów dla iTunes do synchronizacji i słuchania muzyki

 

iTunes nie pozwoli Ci skopiować muzyki z iPhone’a na komputer, ale nie w przypadku Winx MediaTrans. Aplikacja pozwala przesyłać muzykę z iUrządzenia na PC lub odwrotnie. Możesz również tworzyć dzwonki bezpośrednio z piosenek na urządzeniu za pomocą jednego kliknięcia.

Podobnie jak narzędzie Music Manager, narzędzie Video Transfer pozwala konwertować wideo w locie podczas przesyłania go do iPhone’a lub iPada. Możesz konwertować z formatów MKV, AVI, AVCHD na obsługiwany format MP4. Automatycznie obraca pionowe wideo do poziomych filmów w celu płynnego odtwarzania.

Kolejną fajną cechą tego oprogramowania jest opcja Flash Drive. Dzięki tej opcji możesz zmienić swójego iPhone w dysk flash, który możesz wykorzystać do przechowywania wielu typów plików, a następnie eksportować / importować je do komputera. Jedynym minusem jest to, że iPhone nie ma żadnych aplikacji do zarządzania tymi plikami. Dlatego nie można wyświetlić tych plików na iPhonie.

WinX MediaTrans to świetne narzędzie do wygodnego radzenia sobie z plikami multimedialnymi. Ma dwie wersje: bezpłatną wersję próbną i pełną wersję. Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną na swój komputer i przetestować program. Program pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcji, ale ogranicza liczbę plików, które można przesłać w ciągu dnia.

Plusy:

 • Intuicyjny, łatwy w obsłudze interfejs
 • Synchronizuje pliki multimedialne bez zainstalowanego iTunes
 • Wbudowany konwerter mediów i generator dzwonków

 

Minusy:

 • Dostępne tylko dla systemu Windows, użytkownicy macOS mogą wypróbować MacX MediaTrans z podobnymi funkcjami.
 • Ograniczenie importowania/eksportowania określonej ilości plików każdego dnia

 

5 alternatywnych programów dla iTunes do synchronizacji i słuchania muzyki

 

Phonetrans

PhoneTrans to darmowe oprogramowanie firmy iMobie i podobnie jak Winx MediaTrans, którego celem jest ułatwienie kopiowania muzyki między komputerem a iPhonem, iPadem lub iPodem. PhoneTrans nie próbuje powielać wszystkich funkcji iTunes, ale koncentruje się na zarządzaniu urządzeniami iOS, dlatego jego interfejs jest tak prosty.

Oprogramowanie zapewnia pełną kontrolę nad przesyłaniem muzyki, dzwonków, filmów, książek, programów telewizyjnych, a nawet aplikacji i gier. Bez jailbreaka, PhoneTrans pomaga tworzyć kopie zapasowe aplikacji z danymi lub dokumentami lub bez nich, a także przesyłać kopie zapasowe na nowego iPhone’a. Nie pozwala na wykonanie pełnej kopii zapasowej urządzenia, ale jeśli chcesz wykonać kopię zapasową biblioteki iTunes lub danych niektórych aplikacji, to PhoneTrans jest dobrą alternatywą iTunes.

PhoneTrans

iMobie piszę, że PhoneTrans to darmowe oprogramowanie i zawsze będzie darmowe. Możesz również rzucić okiem na AnyTrans (licencja na jeden komputer 39,99 $, licencja na 5 komputerów 59,99 $), aplikacje premium do zarządzania telefonem przez tę firmę. Oferują zaawansowane funkcje, większą elastyczność, bezpłatną aktualizację dożywotnią i obsługę klienta.

Plusy:

 • Dwukierunkowy transfer
 • Bezpłatnie dożywotnio
 • Kopiowanie muzyki to tylko kwestia przeciągania i upuszczania plików

 

Minusy:

 • Czasami zdarzają się nieznane błędy, które występują podczas przesyłania danych

 

5 alternatywnych programów dla iTunes do synchronizacji i słuchania muzyki

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *