Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #47 Aplikacja tygodnia – Recipes for Starbucks, czyli przepisy prosto ze słynnej kawiarni!
#47 Aplikacja tygodnia – Recipes for Starbucks, czyli przepisy prosto ze słynnej kawiarni!

#47 Aplikacja tygodnia – Recipes for Starbucks, czyli przepisy prosto ze słynnej kawiarni!

0

Witam Was bardzo serdecznie po dosyć długiej przerwie! Powrót zaczniemy jednak czymś wielkim, więc nie ma tutaj miejsca na narzekanie. Nie przedłużając… Startujemy!

Recipes for Starbucks, czyli… Kawiarnia pod własnym dachem?

Może i zabrzmi to dziwnie, ale odkąd odkryłem tę aplikację złapała mnie pewna refleksja. Hej, czy my naprawdę tak często płacimy niemałe pieniądze (duża kawa kosztuje w okolicach 18-20 złotych) za kubek napoju, który możemy przyrządzić w domu? Wiadomo, „płacimy” też za fajną atmosferę w kawiarni u boku znajomych i po prostu fakt, że nie musimy brudzić naczyń. Co Wy jednak na to, aby od czasu do czasu zrobić to pod swoim dachem? Nie ukrywam, że jest to naprawdę kuszące, a już szczególnie dla mojego portfela… Oto rozwiązanie tych problemów, czyli aplikacja Recipes for Starbucks.

Napoje te nie są zesłane z nieba. To zwykła, jednak bardzo dobrej jakości kawa. Nie ukrywajmy, że większość z nas ma jakąś smaczną w domu, a Ci, których stać na chodzenie do kawiarni często, zazwyczaj mają w domu świetny ekspres, który jeszcze bardziej ułatwi sprawę. Dlaczego? Cóż, one lepiej radzą sobie z zaparzaniem espresso, które jest najbardziej kluczową częścią tych cudnych przysmaków. Okej, co oferuje więc apka konkretnie?

Jak można się domyślać… Są to przepisy. Proste, przejrzyste przepisy. W aplikacji NIE znajdziemy reklam, co uważam za totalną miazgę. Są one w języku angielskim, jednak wytłumaczone bardzo prosto. Większość z tych kaw zrobionych jest na bazie podstawowych, więc zanim przystąpicie do jakiejś szalonej, musicie zapoznać się z pierwotnym przepisem, co ukazane jest już w pierwszym myślniku. Uwierzcie mi, że kocham też proporcje dla każdego rozmiaru. Możemy bowiem zrobić bez problemu rozmiar mały, średni i du… A, przepraszam. Miałem na myśli Tall, Grande i Venti. Kto w ogóle wymyślił, aby używać tego na całym świecie? Poprawianie przez baristów to też śmieszna sprawa. Okej, wracając – dostęp macie do wszystkiego, nawet herbat!

Każdy znajdzie coś dla siebie, serio. Choć nie będziecie mieli tutaj kubka ze swoim imieniem, to posmakujecie tego, co oferuje Starbucks. Szczególnie mogą ucieszyć się Ci, którzy tej kawiarni nie mają u siebie w mieście. Pamiętajcie jednak, że twórcy używają swoich własnych syropów i kawy, więc smak może nieco różnić się od tego z restauracji. Co sądzicie o tej apce? Dajcie znać w komentarzach!

#47 Aplikacja tygodnia – Recipes for Starbucks, czyli przepisy prosto ze słynnej kawiarni!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/