Home Newsy 40 % szans, że Apple przejmie w tym roku Netflix’a
40 % szans, że Apple przejmie w tym roku Netflix’a
0

40 % szans, że Apple przejmie w tym roku Netflix’a

0

Już jakiś czas temu spekulowano, iż Apple może ostrzyć sobie zęby na przejęcie największego obecnie gracza na rynku usług wideo, czyli serwisu Netflix. W pewnym momencie jednak plotki ucichły, a w ich miejsce pojawiła się informacja po części oficjalna, iż gigant z Cupertino zamierza w tym roku ruszyć z własnym serwisem oferującym materiały wideo na żądanie. Mówi się, iż na autorskie produkcje kalifornijska firma przeznaczy w najbliższych dwunastu miesiącach miliard dolarów.

Scenariusz dotyczący serwisu Netflix jest jednak coraz bliższy realizacji. Jak bowiem uważa część analityków amerykańskiego banku Citi sytuacja polityczna w USA oraz decyzje Donalda Trump’a poniekąd zmuszą Apple do zakupu wspomnianego podmiotu. Istnieje 40 % szans na taki właśnie obrót sprawy. Mają na to wskazywać dwa czynniki.

Pierwszy związany jest z nowymi regulacjami dotyczącymi podatków. Dyrektywy mające wejść niebawem w życie skupiają się na firmach unikających płacenia podatków w USA wykorzystując do tego celu powiązane z nimi spółki ulokowane w państwach o łagodniejszych regulacjach fiskalnych. Polityka obecnego prezydenta USA ma rzekomo pozwolić na odzyskanie utraconych w powyższym procederze 220 miliardów dolarów. Tylko 30 % tej kwoty jak uważają analitycy pozwoli przejąć serwis Netflix.

Drugim czynnikiem jest sytuacja, która pokazała światu, iż nie ma rzeczy niemożliwych. Mowa o niedawnym transferze oraz decyzjach firmy Disney, która przejęła wraz z prawami do tysięcy tytułów koncern 21st Century Fox wcześniej wycofując swoje pozycje z oferty serwisu Netflix. Przy okazji tego przedsięwzięcia pojawiła się informacja, iż Disney zamierza wkrótce uruchomić własną platformę wideo.

Powyższe działania mogą przyczynić się, iż Netflix będzie zmuszony do szukania silnego partnera na rynku, a całą sytuację wykorzysta właśnie Apple.

Źródło: Cult of Mac

 

40 % szans, że Apple przejmie w tym roku Netflix’a

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *