Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #27 Aplikacja tygodnia – Linijka3w1. Mierz gdzie i kiedy chcesz!
#27 Aplikacja tygodnia – Linijka3w1. Mierz gdzie i kiedy chcesz!

#27 Aplikacja tygodnia – Linijka3w1. Mierz gdzie i kiedy chcesz!

0

Witam Was w kolejnym odcinku programu pod tytułem „aplikacja tygodnia”. Nie ukrywam, że dzisiejsza apka była mi potrzebna w wielu chwilach w życiu… Szkoda, że jej wtedy ze sobą nie miałem! Postanowiłem więc ją zainstalować, aby zabezpieczyć się na przyszłość. Oto Linijka 3w1. Zapraszam do lektury i życzę wielu miłych wrażeń.

Linijka3w1 – mierz gdzie chcesz (i kiedy chcesz!)

Niedawno na rynku pojawiła się aplikacja pod nazwą Linijka3w1, która dosyć mnie zainteresowała. Nie ukrywam, że linijki nigdy nie mam pod ręka, a często okazuje się, że jej potrzebuję. Jak to się jednak mówi – trudno, liczę w takiej sytuacji na tak zwane „oko”. Rezultaty? Cóż, można się domyślać… Wracając – wiele aplikacji na rynku jest, niestety, ale bardzo, bardzo niedokładna. Ta jednak, dostępna swoją drogą za darmo w App Store, jest ich zupełnym przeciwieństwem. Cóż, nie będę zanudzał samym tekstem – rzućcie okiem na zrzuty ekranu, które wykonałem dla Was po to, aby ukazać główne funkcje i interfejs apki.

Jeżeli mówimy już o interfejsie – jest świetnie. Serio, uwielbiam twórców, którzy dbają o walory estetyczne swoich „dzieci”. Widzę wtedy, że zależy im na przyciągnięciu do siebie użytkownika. Pragną oni, aby nie odinstalował on apki zbyt szybko. Co do samej Linijki3w1 – wyjaśnię szybko jej tytuł. Wykorzystać możemy ją na trzy sposoby (cóż za zdziwienie…) – pierwszy to nic innego jak mierzenie na żywo. Po prostu kręcimy kamerą i zaznaczamy punkty, których odległość między sobą chcemy obliczyć – tyle! Dzięki Bogu, że mamy dostępną taką technologię, jaką jest rozszerzona rzeczywistość (AR). Jak jeszcze?

Drugi sposób – za pomocą ekranu. Działa to szybko i sprawnie. Jak? Wasz telefon zamienia się w linijkę – obrócić musicie go tak, aby zmierzyć cały przedmiot lub by odrysować od niego prostą linię o danej długości. Już widzę, jak złowrogo patrzy na Was Pani od matmy… Uda się to bez najmniejszego problemu – zapewniam! Ostatnie już wyjściem jest jedna z ciekawszych funkcji tego programu – mówię tu o druku. Możemy bowiem wydrukować sobie linijki, aby użyć ich np. w pracy lub w naprawdę kryzysowej sytuacji. Jak widać… Nie ma sytuacji bez wyjścia! Co o tym sądzicie?

To już wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że zachęciłem Was do instalacji apki Linijka 3w1. Pamiętajcie, żeby śledzić stronę na bieżąco i zerknąć na moją drugą serię tego typu – wtyczka tygodnia. Zapewniam Was, że będziecie się dobrze bawić – szczególnie wtedy, gdy jesteście użytkownikami urządzeń z Jailbreak. Trzymajcie się i do zobaczenia już niedługo!

#27 Aplikacja tygodnia – Linijka3w1. Mierz gdzie i kiedy chcesz!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *