Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #35 Wtyczka tygodnia – FloatingDockPlus13, czyli dock niczym z iPada!
#35 Wtyczka tygodnia – FloatingDockPlus13, czyli dock niczym z iPada!

#35 Wtyczka tygodnia – FloatingDockPlus13, czyli dock niczym z iPada!

0

Witam Was w kolejnym odcinku programu „wtyczka tygodnia”. Mam nadzieję, że za Wami dobry weekend – jeżeli tak, to nie żałujcie sobie i zrelaksujcie się jeszcze trochę. Przed Wami bowiem wtyczka tygodnia, która (jeżeli nie macie jeszcze wtyczek zmieniających docka) z pewnością zostanie na Waszym iUrządzeniu do końca jego Jailbreakowego życia. Miłej lektury!

FloatingDockPlus13 – dock niczym z iPada!

FloatingDock to wtyczka, którą opisywałem już wiele tygodni temu. Została jednak odświeżona i wygląda niesamowicie – dodanych zostało wiele nowych funkcji, a także wszystko działa na iOS 13. Czego chcieć więcej? Jeżeli nie jesteście z moją serią na bieżąco (a powinniście!), to opowiem Wam z czym to wszystko się je, i dlaczego FloatingDockPlus13 to tweak, który musi znaleźć się na Waszych smartfonach z Jailbreakiem. Najpierw jednak rzućcie okiem na jego ustawienia, a także stronę twórcy w markecie Cydia. To pomoże Wam odnaleźć go spośród wielu, wielu innych wtyczek. Za chwilkę ukażę Wam pozostałe rzeczy, które oferuje to cudo. Jak zresztą się przekonacie, jest ich multum. Dosłownie – możemy poczuć się tak, jakby ta modyfikacja była dostępna od oficjalnych twórców. Wow. Takie uczucie nie towarzyszy mi na co dzień. Co jednak ważne – wtyczka dostępna jest za darmo. Żyć, nie umierać! Już wiem, dlaczego tak bardzo brakowało mi FloatingDock podczas oczekiwania na Jailbreak w wersji na system iOS 13. Jest genialny!

Oto pozostałe ustawienia. Jak mówiłem – szokują, jest ich dużo, baaardzo dużo. Są jednak bardzo zrozumiałe – nie jestem jednak zbytnio przekonany co do gestów. Uważam, że są trochę zbędne, jednak… Wszystko zależy od tego, czy lubicie tego typu bajery. Według mnie jest to niepotrzebne, gdyż zamiast bawić się w przeciąganie palcem w lewo, prawo, górę czy dół, mogę po prostu wykonać dwuklik przycisku głównego i… Wyjdzie na to samo. To może jednak okazać się błogosławieniem w sytuacji, gdyby iUrządzenie uległo poturbowaniu. Auć.

Tutaj widoczny jest Handoff, którego tak bardzo brakuje mi w podstawowym docku iOS 13. Jest to funkcja uwielbiana przeze mnie w iPadzie – mówię tutaj o widoku ikonki tej aplikacji, której używam aktualnie na innym sprzęcie. Złoto. A Wy, korzystacie z Handoff? Przy mojej pracy jest to wymóg! Inaczej… Pracowałbym jak ślimak, a tak nie mogę, bo „wtyczki tygodnia” same się nie napiszą!

Tutaj pokazuję gesty. Dzięki przesunięciom palcami mogę doprowadzić do wywołania panelu kontrolnego, centrum powiadomień, aplikacji i tak dalej. Jak jednak mówiłem – nie jest to moja bajka, więc nie chcę się więcej o tym wypowiadać. Dlaczego? Cóż, nie testowałem tego na tyle długo, aby wypowiedzieć się rzetelnie. Zresztą… Wątpię, żeby ktokolwiek inny korzystał z tego bardzo intensywnie. Hm.

Oto kilka przykładowych kompozycji. Z przezroczystym tłem, na jasnym, ciemnym, z małymi, wielkimi ikonami i tak dalej. Można więc szaleć! Fajnie, że twórcy zostawili nam tak rozwiniętą możliwość personalizacji. Nie wiem jak Wy, ale ja daję temu wielką łapkę w górę!

Dziękuję Wam za przeczytanie dzisiejszego odcinka „wtyczki tygodnia”. Mam nadzieję, że zachęciłem Was do otworzenia sklepu Cydia i wpisania frazy „FloatingDockPlus13”. Jeżeli tak, to jestem z siebie dumny! Mój cel został wypełniony. Widzimy się już niedługo, do zobaczenia drodzy czytelnicy!

#35 Wtyczka tygodnia – FloatingDockPlus13, czyli dock niczym z iPada!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/