Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #36 Wtyczka tygodnia – TikTok No Watermark & Resume. Muzycznie!
#36 Wtyczka tygodnia – TikTok No Watermark & Resume. Muzycznie!

#36 Wtyczka tygodnia – TikTok No Watermark & Resume. Muzycznie!

0

Dzisiaj… Nieco muzycznie. Może nawet bardzo. Tak czy inaczej, zapraszam Was na kolejny odcinek z serii pod tytułem „wtyczka tygodnia”. Mam nadzieję, że spodobają się Wam obie małe wtyczki, które dla Was przygotowałem. Czas… Start!

TikTok No Watermark – oszukaj system!

TikTok przestał być kojarzony z małymi, znudzonymi dzieciakami i sferą dziwaków. Obecnie to jedna z najciekawszych społeczności, gdzie tworzy się coraz lepszej jakości kilkusekundowe filmiki. Popularne są motywy żartobliwe, taniec, śpiew, a nawet totalne głupoty. Ważnym jest, aby się dobrze bawić – i coś o tym wiem, bo gdy zacznę przeglądać stronę główną… Trudno mi przestać. Pokażę Wam jednak ciekawy trik, który pozwoli Wam na zapisywanie ulubionych filmików bez znaku wodnego. Jest on niezwykle denerwujący, a także po prostu psuje motyw reszty. Co nieco smutne – za niedługo znaki wodne przestaną być totalnie użyteczne, bo można obejść je z łatwością.

My jednak z tego skorzystamy – dlaczego? Cóż, jeżeli wysyłacie sobie TikToki ze znajomymi lub po prostu chcecie coś z nimi zrobić (coś w stylu kompilacji lub wrzucić do filmiku dla przyjaciela) – boom, sposób jak znalazł. Ja uwielbiam tę wtyczkę i wiem, że pomimo swojej prostoty, zostanie ze mną na długo. Dla udowodnienia jej działania, wrzuciłem przypadkowy filmik do galerii. Następnie przybliżę Wam miejsce, gdzie znak wodny rozpoczyna swój byt. Działa! Świetnie, oto pora na kolejny tweak.

Resume – stop! Wait a minute.

…Cóż, już nie. Na szczęście! Nie wiecie, jak bardzo potrafi być to denerwujące. Stałe przerywanie muzyki podczas odświeżania iUrządzenia potrafi naprawdę wkurzyć – szczególnie wtedy, kiedy korzystacie naprawdę dużo z Cydii i pracujecie równie sporo z wtyczkami. Uwierzcie mi, że Resume jest wybawieniem podczas moich przygotowań do napisania kilku artykułów z serii „wtyczka tygodnia”. Muszę je przecież testować, a niektóre są… Badziewne. Wtedy zaczyna się instalacja nowych, usuwanie starych i tak dalej. Jeżeli jestem w drodze lub na mieście, często słucham muzyki na słuchawkach. Smutno mi w sytuacji, gdy przestaje grać za którymś razem. Oto jednak rozwiązanie!

Niestety, ale bez tej wtyczki zmuszeni jesteśmy ciągle włączać muzykę na nowo. Z Resume jest to przeszłością. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – wtyczka działa w ten sposób, że uruchamia ostatnio odtwarzaną piosenkę na nowo. Dzięki temu zaoszczędzamy dużo czasu, co może przełożyć się na konkretny wynik w sytuacji, gdy pobieramy tweaków naprawdę dużo. Jedna uwaga – jeżeli jesteście uważnymi użytkownikami lub po prostu Wasz arsenał wtyczek jest kompletny, więc nie bawicie się w Cydii zbyt dużo – będzie ona zbędna. Po prostu nie będziecie dużo z niej korzystać, przez co po prostu zmarnujecie miejsce na dysku sprzętu.

Podsumowanie

To już wszystko w dzisiejszym odcinku. Mam nadzieję, że zachęciłem Was do instalacji dwóch małych wtyczek. Jak to mówią – małe, ale jare! Moim zdaniem mogą świetnie załatać braki w naszych systemach, a także trochę je odświeżyć. Co o nich sądzicie? Jak zawsze jestem ciekawy Waszych odpowiedzi. Dajcie znać w komentarzach, a my widzimy się już za tydzień w kolejnym odcinku z serii „wtyczka tygodnia”. Do zobaczenia, kochani czytelnicy!

#36 Wtyczka tygodnia – TikTok No Watermark & Resume. Muzycznie!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/