#16 Wtyczka tygodnia – Modern Dock, CircleSettings, AppColorBadges

#16 Wtyczka tygodnia – Modern Dock, CircleSettings, AppColorBadges

0

W dzisiejszym odcinku Waszego ulubionego programu pt. „wtyczka tygodnia” skupimy się na trzech, co prawda mniej istotnych tweakach, bo wprowadzających atuty tylko kosmetyczne, jednak nadal wartych Waszej uwagi – Modern Dock, CircleSettings oraz AppColorBadges. Pasy zapięte? Popcorn gotowy? Dobrze się składa, bo zaczynamy!

Dzisiaj omówię dla Was trzy mini-wtyczki. Każda z nich oferuje zmianę, niestety, ale tylko kosmetyczną. Czasami warto zrobić jednak dla nich wyjątek. Ich nazwy mówią same za siebie – pierwsza z nich dotyczy docka ekranu głównego, zacznijmy więc od niej! Modern Dock, bo tak brzmi jej tytuł, oferuje zamianę tego standardowego, prostokątnego i niekoniecznie atrakcyjnego dla użytkowników starszych iUrządzeń w ten, który znany jest posiadaczom nowszych modeli smartfonów – mowa tu o X i wyżej. Jest to delikatna zmiana, bez której nie wyobrażam sobie swojego motywu. Nie przepadam za wyglądem podstawowego, więc tweak ten jest dla mnie po prostu konieczny! Bardzo go Wam polecam. Jak to mówią – mały, ale cieszy.

Jak widzicie na zrzutach powyżej, CircleSettings, czyli druga wtyczka zmienia nieco wygląd ustawień – zamienia kwadraty w koła, co jest o wiele przyjemniejsze dla oka i moim zdaniem pasuje o wiele bardziej do iOS. Jest to jednak kwestia mocno indywidualna – tak, jak każda inna w kwestii wyglądu danej sekcji. To jednak nie wszystko – nie odchodźcie od monitorów, bo mam dla Was jeszcze jedną, co prawda równie małą, ale równie interesującą sztukę. Łapcie!

Oto maluch, który wprowadza wiele ciekawego na ekran główny iPhona. Nie oszukujmy się… Powiadomienia bywają irytujące – ich kolor po prostu jest zbyt jaskrawy, bo czerwony… A czasami specjalnie nie odczytujemy konkretnej wiadomości lub nie chcemy oczyszczać skrzynki z ponad 2000 mailów. Byłoby to zbyt kłopotliwe, a wyłączenie powiadomień nie rozwiąże problemu. Z pomocą przychodzi AppColorBadges, który zmienia kółeczka znajdujące się przy ikonkach aplikacji. Dla przykładu – ikonki Twittera staną się niebieskie, wiadomości i telefonu, a także WhatsAppa – zielone, Messengera – niebieskie i nie tylko… Przykłady można mnożyć i mnożyć. Wygląda to jednak niesamowicie i z pewnością zostanie na moim smartfonie! Jest to nic innego jak dobre urozmaicenie i zniwelowanie nudy. Super!

A Wy, co sądzicie o dzisiejszych mini-wtyczkach, które dla Was przygotowałem? Cenicie sobie zmiany kosmetyczne? Może jednak według Was są całkowicie zbędne? Uważacie, że system nie wymaga poprawek? Dajcie znać w komentarzach! Jestem ciekawy Waszych opinii.

Zainteresował Was jakiś tweak? Jeżeli tak, a macie już Jailbreaka, pobierzecie je z linków poniżej. Nie krępujcie się!

Wracajcie tu co tydzień – cyklicznie wrzucam na stronę aplikację i wtyczkę – raz w tygodniu. Jeżeli jesteśmy już w tematyce ustawień, to szczególnie polecam Wam artykuł o wtyczce segregującej ustawienia. Przeczytacie o niej tutaj – klik!

Oceń post
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam!WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.plInstagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *