Home Artykuły Zwrot aplikacji z App Store. Jak tego dokonać?
Zwrot aplikacji z App Store. Jak tego dokonać?

Zwrot aplikacji z App Store. Jak tego dokonać?

0

Przyczyn, dla których mamy prawo zerowy zakupionego towaru jest przynajmniej kilka. Może on nie spełniać naszych wymagań, może różnić się od opisu na stronie internetowej lub zapewnień sprzedawcy. Może on w końcu być wynikiem niekontrolowanej transakcji, w której przypadkowo wcisnęliśmy przycisk odpowiedzialny za kupno, czy też dokonały tego osoby trzecie jak choćby buszującego w smartfonie dzieci.

Te ostatnie z wymienionych przypadków często mają miejsce w odniesieniu do sklepów online z multimediami, takimi jak choćby jabłkowy App Store. Apple na szczęście pozwala zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami umożliwiając zwrot poniesionych kosztów w ciągu 14 dni od dokonania zakupu. Niewielu jednak wie jak uruchomić i przejść cały proces reklamacji.

W tym poradniku pokażemy jak tego dokonać w szybki i bezbolesny sposób.

Jeśli zatem z jakichś przyczyn chcemy zwrócić zakupiony program, czy jakikolwiek inny plik multimedialny pochodzący ze sklepów Apple należy udać się na stronę. Jest to witryna dedykowana zgłaszaniu przez użytkowników rozmaitych problemów. Po zalogowaniu się na prywatny profil w ekosystemie Apple (potrzebne Apple ID oraz hasło) zostanie wyświetlona lista ostatnio zakupionych materiałów.

Baza tych rzeczy została także podzielona na odpowiednie kategorie dzięki czemu szybciej dotrzemy do konkretnej pozycji.

Jeśli już ja ą odnajdziemy wystarczy wcisnąć przycisk Zgłoś problem znajdujący się przy jej ikonie. Pojawi się wówczas lista przyczyn dla których podjęliśmy taką a nie inną decyzję. Wystarczy wówczas zaznaczyć opcję „Chcę anulować ten zakup”, a następnie potwierdzić wciskając guzik Anuluj.

Zostanie wyświetlony komunikat o unieważnieniu zakupu, a zwrot pieniędzy nastąpi po upływie 5-7 dni od wcięcia postępowania reklamacyjnego. Użytkownik otrzyma również stosowane powiadomienie drogą e-mail oraz notę kredytową.

 

Źródło i zdjęcia: ThinkApple

 

Zwrot aplikacji z App Store. Jak tego dokonać?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)