Home Artykuły Jak zrestartować Face ID w iPhone X
Jak zrestartować Face ID w iPhone X

Jak zrestartować Face ID w iPhone X

0

W tym roku Apple wymusiło na właścicielach najdroższego z modeli iPhone’a zmianę przyzwyczajeń dotyczących obsługi zarówno samego urządzenia jak i systemu iOS. Lista wprowadzonych innowacji zamyka się w kilku kluczowych pozycjach, a jedną z nich jest eliminacja czytnika Touch ID na rzecz nowego rozwiązania ochrzczonego mionem Face ID.

Do skanera twarzy użytkownika można się szybko przyzwyczaić, a jego konfiguracja to procedura znacznie mniej czasochłonna i prostsza w porównaniu z rozwiązaniem Touch ID. Niestety jako nowość technologia Face ID spełniająca ważną funkcję zabezpieczania przed dostępem do urządzenia osób niepowołanych budzi kontrowersje. Wielu użytkowników bowiem wciąż sceptycznie podchodzi do sprawy niezawodności tej funkcji i obawia się, że zostanie ona szybko wykorzystana przez hakerów. Jest to także młode rozwiązanie, któremu wciąż mogą doskwierać problemy wieku dziecięcego.

Może bowiem zdarzyć się, że iPhone X nie będzie odpowiednio reagował przy próbie odblokowania urządzenia. Problem z nienaganną identyfikacją twarzy użytkownika wcale nie musi okazać się tak daleki od rzeczywistości, wszak technologia ta pojawiła się niedawno i zapewne wciąż jest przez Apple udoskonalana.

W tym poradniku podpowiemy jak zresetować Face ID i całkowicie je wyłączyć na co dzień zabezpieczając dostęp do iPhone’a X tradycyjnym hasłem.

W celu zresetowania Face ID musimy udać się do Ustawień, a następnie zakładki Face ID i kod. Po wprowadzeniu hasła do telefonu wyświetli się nam lista opcji wśród których szukamy oznaczonej na czerwono sekcji Wyzeruj Face ID.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Kiedy już w nią klikniemy i potwierdzimy odpowiedni komunikat Face ID wymagać będzie kolejnej konfiguracji. Możemy jednak ją ominąć korzystając na co dzień wyłącznie z hasła telefonu jako zabezpieczenia dostępu do urządzenia i formy autoryzacji płatności.

Źródło: OSX Daily

 

Jak zrestartować Face ID w iPhone X

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)