Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Zmierz puls, HRV i oddech. Sztuczna inteligencja dzięki Face ID i apce Heart Monitor!
Zmierz puls, HRV i oddech. Sztuczna inteligencja dzięki Face ID i apce Heart Monitor!

Zmierz puls, HRV i oddech. Sztuczna inteligencja dzięki Face ID i apce Heart Monitor!

0

Hej wszystkim! Dzisiejsza aplikacja naprawdę sprawi, że opadnie Wam szczęka. Mierzy bowiem puls, HRV (jeżeli nie wiecie co to, to spokojnie – opiszę to niżej!) i oddech dzięki technologii Face ID. To fascynujące, jak sztuczna inteligencja potrafi ułatwić życie i być wdrażana do życia dzięki funkcjom, które początkowo nie miały do tego służyć. O tym jednak niżej, zapraszam!

Zmierz puls, HRV i oddech. Sztuczna inteligencja dzięki Face ID i apce Heart Monitor!

Nie mogę uwierzyć, że telefony mogą już badać puls, a co dopiero HRV, czyli… Zmienność rytmu zatokowego. Dzięki nim możecie dowiedzieć się, że coś złego dzieje się z Waszym organizmem i trzeba udać się jak najszybciej do specjalisty. Choć iPhone nie zastąpi prawdziwego sprzętu medycznego, to może być podporą do wyniku, aby choć trochę go oszacować. Śmiesznym faktem jest jednak to, a raczej zaskakującym, że wynik jest prawdziwy lub podobny do prawdziwego, gdyż korzystałem w tym czasie również z pulsoksymetru. Warunki muszą być jednak naprawdę dobre – nie możemy się ruszać, a światło musi być bardzo mocne. Robimy wtedy dosyć specyficzną minę, więc wolałem zasłonić twarz czarnym polem, co powinno być dosyć zrozumiałe. Będziemy zmuszeni chwilkę tak posiedzieć, gdyż pomiar nie odbywa się w sekundę lub dwie, a raczej bliżej dziesięciu sekund.

To wszystko jednak głównie zależy od tego, czy będziecie się ruszać i czy apka poprosi Was o zmianę oświetlenia. Co najważniejsze – działa, i to jest szokujące, a w razie problemu możemy skorzystać z ostatecznej pomocy. W programie znajdziecie także opcję dołączenia do badań (forma ulepszania aplikacji), podania danych do pomiaru, a także znajdziecie informacje dotyczące zdrowego stylu życia. To naprawdę sporo!

Z całego serca (dosłownie) polecam Wam Heart Monitor. To coś niezwykłego i być może bardzo przyszłościowego. Jeżeli chcecie, udostępnijcie ten artykuł znajomym, aby dowiedzieli się, że istnieje aplikacja, która może działać takie cuda. To jednak już wszystko na dzisiaj, dziękuję Wam za lekturę i do zobaczenia! Pa!

Zmierz puls, HRV i oddech. Sztuczna inteligencja dzięki Face ID i apce Heart Monitor!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/