Złącze Smart Connector w iPhone 8

Złącze Smart Connector w iPhone 8

0

Złącze Smart Connector zadebiutowało na rynku wraz z pojawieniem się na nim iPada Pro o przekątnej ekranu 12,9 cala. Port wykorzystywany jest do łączenia urządzenia z klawiaturą Smart Keyboard oraz innych akcesoriów w przyszłości. To samo rozwiązanie miało pojawić się w obecnych smartfonach od Apple, choć jak wiadomo do niniejszej sytuacji nie doszło.

Izraelski serwis The Verifier w swoim raporcie sugeruje, że Smart Connector pojawi się w iPhone w tym roku. Złącze umożliwi ładowanie indukcyjne oraz zastosowanie technologii rozszerzonej rzeczywistości. W przypadku tej ostatniej nie wiadomo póki co w jaki sposób port mógłby zostać wykorzystany. Prawdopodobnie złącze aktywowałoby funkcje AR/VR po zespoleniu iPhone’a z goglami.

Na chwilę obecną nie wiadomo także, czy złącze Smart Connector miałoby znaleźć się tylko w rocznicowej wersji smartfona, czy również tańszych odsłonach smartfona. W tym samym raporcie można także przeczytać, iż Apple pracuje obecnie nad nową wersję przystawki telewizyjnej Apple TV, która będzie wspierać technologię AR/VR.

Źródło: The Verifier

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *