Xiaomi Mi Air Purifier 3H – zadbaj o powietrze w okresie grzewczym

Xiaomi Mi Air Purifier 3H – zadbaj o powietrze w okresie grzewczym

0

Xiaomi Mi Air Purifier 3H – zadbaj o powietrze w okresie grzewczym

0

Najbardziej znienawidzona pora roku przez polaków? Każda. Zima! Skrobanie szyb, ubłocone i przemoczone buty… a i jeszcze wszechobecne kopcące piece, dzięki którym w powietrzu można (dosłownie) zawiesić kurtkę czy płaszcz. Na dodatek dorzućmy w domu palacza, któremu ciężko wytłumaczyć że pali się na dworze i… bum! Bomba dla twoich płuc. Jak temu zapobiec? Zapraszam!

Zima, zima i jeszcze raz zima

Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, dlaczego warto wietrzyć pomieszczenia w których przebywamy nawet (lub szczególnie) zimą. Wpływa to nie tylko na osuszenie powietrza (zapobiega powstawaniu tzw. grzyba na oknach i ścianach) ale także na nas samych, dzięki czemu możemy pracować efektywniej oraz żyć przyjemniej. Powietrze szczególnie zimą potrafi być bardzo zanieczyszczone – kilkuminutowe wietrznie mieszkania może przynieść w takim wypadku więcej szkód niż pożytku. O ile wpływu na powietrze na dworze jako tako nie mamy, tak o to w naszym mieszkaniu możemy zadbać. Z pomocą przychodzą nam oczyszczacze powietrza i taki produkt właśnie dziś mogę dla was przetestować.

Lepsza jakość powietrza, dłuższe życie

Takim hasłem promuje ten oto produkt Xiaomi na swojej stronie. Czy słusznie? Oczywiście! Czystsze powietrze jest zbawieniem dla naszych płuc! Obszar zastosowania oczyszczacza to pomieszczenia do 45 metrów kwadratowych. To aż o osiem metrów więcej względem modelu 2s. Dzięki specjalnemu zagospodarowaniu przestrzeni wewnątrz urządzenia możemy być pewni tego, że Air Purifier 3h będzie nie tylko skuteczny, ale przy tym cichy i bardzo wydajny. Żeby nie było – w najmocniejszym trybie potrafi pokazać pazurki i będziecie wtedy zmuszeni nieco pogłośnić TV, ponieważ może trochę przeszkadzać.

Mały panel OLED, a tyle możliwości

Na przedniej części urządzenia znajdziecie ekran OLED z dotykowym przyciskiem, który pozwala nam na zmianę trybów pracy urządzenia. Ekranik ten możemy wyłączyć, jednakże nie świeci on jakoś przesadnie jasno i nie powinien zakłócać waszego snu. Xiaomi do wyboru oddało nam następujące tryby:

 • Nocny
 • Automatyczny
 • Niskie obroty
 • Średnie obroty
 • Wysokie obroty
 • Ulubiony (wybrane przez was ustawienia)

Dodatkowo na wyświetlaczu znajdziemy takie informacje jak poziom PM2.5, temperaturę, wilgotność powietrza czy stan połączenia Wi-Fi. Wokół dotykowego przycisku znajduje się kolorowa obwódka, która to w zależności od stanu zanieczyszczenia powietrza zmienia kolor na:

 • Zielony – doskonała jakość powietrza
 • Pomarańczowy – dobra jakość powietrza
 • Czerwony – słaba jakość powietrza

Alergicy – to sprzęt dla was!

Dzięki umieszczeniu w oczyszczaczu bardzo dokładnego czujnika cząstek stałych, który wykrywa 99,97% alergenów i pleśni o wielkości do 0,3 mikrona już żadne „paproszki” nie będą was drapać w gardło! Koniec z wiecznym katarem czy drapaniem w gardle. Dodatkowo zastosowano tutaj potrójny system filtrowania HEPA. Na stronie poświęconej produktowi możemy przeczytać, że:

 • Pierwszy etap filtracji obejmuje przechwytywanie dużych cząstek takich jak włosy czy kurz.
 • Filtr True HEPA — eliminuje 99.97% dymu, cząsteczek kurzu, sierści zwierząt domowych, zarodników pleśni, pyłków i innych drobnoustrojów o wielkości do 0,3 mikrona.
 • Filtr z aktywnym węglem — usuwa formaldehyd, substancje toksyczne i nieprzyjemny zapach.

Wymiana filtra to również nic skomplikowanego. Instrukcję znajdziecie na drzwiczkach skrywających wnętrze oczyszczacza i sam filtr. Ważne, żebyście nie wyrwali czipa NFC, który znajduje się na środku filtra. Czytałem o przypadkach osób, które niechcący to zrobiły i filtr nie chciał im działać, więc zwracam na to waszą uwagę.

Aplikacja Mi Home

Oczyszczaczem możecie sterować z dala od waszego domu. Przykładowo może on posłużyć również jako… informacja o niepokojącym wydarzeniu. Przykładowo – jeśli zanieczyszczenie nagle zacznie bardzo szybko rosnąć, to może oznaczać że w waszym domu doszło do pożaru! Dzięki takiemu sygnałowi możecie w szybki sposób zareagować, zadzwonić po pomoc czy chociażby przejrzeć kamery w domu (jeśli posiadacie). Ogromną wygodą jest również sterowanie poprzez głosowych asystentów takich jak Google Home czy Alexa. Leżycie wymęczeni po całym dniu – jedna, krótka komenda i oczyszczacz zmieni tryb pracy na taki, który sobie wybierzecie. Magia!

Gdzie go kupić?

Polecam wam zakup w oficjalnym sklepie Xiaomi, klikając tutaj – *KLIK*. W chwili pisania tekstu cena oczyszczacza to 699 złotych, natomiast dostępna jest promocja obniżająca wartość w koszyku o 50 złotych! Dodatkowo jest także dostępna darmowa dostawa oraz raty 0%. Może warto skorzystać właśnie teraz?

 

Xiaomi Mi Air Purifier 3H – zadbaj o powietrze w okresie grzewczym

Zalety Wady

Zalety

 • Działa i poprawia jakość powietrza
 • Filtr starcza na długo
 • Nowoczesny design
 • Tryb automatyczny
 • Bardzo cichy tryb nocny
 • Obsługa poprzez Google Home

Wady

 • Cena ciutkę zbyt wysoka
 • Gryzie się z nawilżaczem (wada WSZYSTKICH nawilżaczy)
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *