Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone | Serwis iPhone Szczecin APPLEMOBILE.PL

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone | Serwis iPhone Szczecin APPLEMOBILE.PL

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone | Serwis iPhone Szczecin APPLEMOBILE.PL

0

Wymiana baterii w iPhone, to wbrew powszechnej opinii konieczność w przypadku telefonu Apple będącego w użyciu przez około 2-3 lata. Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone? Kiedy należy wymienić baterię w iPhone bezzwłocznie? Zużyta bateria w iPhonie, to problem nie tylko z krótszym czasem pracy na pełnym naładowaniu, ale również wyraźne spowolnienie systemu operacyjnego iOS czy problemy z samoczynnym wyłączaniem przy niskich temperaturach.

Wymiana baterii w iPhone w serwisie APPLEMOBILE.PL na oryginalną Apple

Wielokrotnie spotkałem się z przeświadczeniem użytkowników telefonów iPhone, że baterii w telefonie Apple się nie wymienia, bo sama bateria jest niewymienna. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z jakiego powodu bateria zainstalowana w telefonie Apple jest niewymienna w warunkach domowych, a jej ekstrakcja i aplikacja nowej powinna być realizowana wyłącznie w warunkach serwisowych przez wykwalifikowanego technika.

Wymiana baterii w iPhone X w Serwis Apple Szczecin

Skąd wziął się mit o niewymienialnej baterii w iPhone?

Każdy iPhone zasilany jest ogniwem litowo-jonowym (li-ion), obecnie najbardziej popularnym ogniwem bateryjnym wielokrotnego użytku, stosowanym w urządzeniach przenośnych na świecie. Ogniwo litowo-jonowe charakteryzuje się dużą wydajnością w stosunku do gabarytów i masy własnej, dzięki czemu nasz zaawansowany technologicznie smartfon o parametrach przewyższających niegdyś najbardziej wydajne komputery stacjonarne, może być urządzeniem kieszonkowym, zasilanym z baterii przez wiele godzin, a nawet dni.

Wymiana baterii w iPhone trwa 20 minut i jest realizowana w serwisie od ręki.

Niestety, ale baterie litowo-jonowe mają też swoje wady. Są bardzo nieodporne na pracę w wysokich temperaturach oraz podatne na uszkodzenia mechaniczne. Przebicie cienkiej foliowej warstwy baterii kończy się samozapłonem. Dlatego też bateria w iPhonie jest zamknięta we wnętrzu obudowy, a dostęp do niej został przez producenta możliwe najbardziej ograniczony. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo użytkowników.

Nastolatka spała z ładującym się iPhonem pod poduszką. Nie żyje. Telefon wybuchł.

Czy baterię w iPhonie można w ogóle wymienić?

Czy to oznacza, że ograniczony przez producenta dostęp do baterii uniemożliwia jej wymianę? Nic bardziej mylnego. Baterie litowo-jonowe, jak każde baterie akumulatorowe posiadają ograniczoną wydajność, obliczoną na około 500-600 cykli ładowania. Ładując telefon niemal codziennie, zużywamy więc ogniwo w około 2-3 lata. Co więcej, szacuje się, że zauważalny spadek wydajności baterii następuje już po około 300 cyklach.

Chcąc zachować wydajność urządzenia oraz możliwe długi czas pracy na pełnym naładowaniu, baterię w telefonie iPhone należy wymienić na nową w momencie, gdy ogniwo jest już zużyte.

Zużyta bateria w telefonie iPhone może być wymieniona w profesjonalnym serwisie Apple w 20 minut. Zapraszamy do serwisu Applemobile.pl

Jakie przykre skutki powoduje korzystanie z iPhone ze zużytą baterią?

Zacznijmy od skutków mających bezpośredni wpływ na użyteczność smartfona.

Szybkie rozładowanie telefonu przed końcem dnia: Zużyta bateria przede wszystkim nie jest w stanie zmagazynować tyle energii, aby zapewnić długi czas pracy telefonu na baterii. To właśnie konieczność ładowania telefonu jeszcze przed zakończeniem dnia roboczego czy konieczność sięgania po zewnętrzne powerbanki najszybciej daje się we znaki i pozwala zauważyć, że telefon ma problem z zasilaniem.

Spowolnienie pracy systemu iOS: Nie każdy o tym wie, ale Apple w każdym telefonie po roku obecności od premiery na rynku, uaktywnia funkcję optymalizacji pracy urządzenia. Optymalizacja jest uzależniona od stanu zużycia baterii. Jeżeli bateria nie jest w dobrej kondycji, system iOS automatycznie spowalnia procesor, co objawia się zawieszaniem telefonu, klatkowaniem animacji systemowych, mniejszą responsywnoscią systemu i opóźnieniami w reakcji na nasze dotykowe komendy. Wymiana baterii na nową przywraca wydajność urządzenia do fabrycznej.

Wyłączanie się iPhone przy niskich temperaturach: Zużyta bateria, choć pozwala na uruchomienie i korzystanie z telefonu często do osiągniecia wspomnianych 600 cykli ładowania, o swoim zużyciu daje znać dużo wcześniej, szczególnie zimową porą, gdy temperatura powietrza oscyluje w okolicach zera, a nawet niżej. W zużytej baterii spada pojemność, a więc możliwość zmagazynowania energii o odpowiednim natężeniu. W przypadku zużytej baterii, gdy mamy do czynienia z niską temperaturą, przy której baterie litowo-jonowe i tak charakteryzują się niską wydajność powoduje, że bateria na zimnie nie jest wstanie sprostać prądowym wymaganiom smartfonu, a to powoduje, że telefon w momencie, gdy chcemy z niego skorzystać samoczynnie się wyłącza.

Puchnięcie baterii litowo-jonowej: Kolejnym, do tego dość niebezpiecznym powodem, dla którego warto wymienić zużytą baterię w iPhonie, jest cecha baterii litowo-jonowych, które ulegają zużyciu lub uszkodzeniu. Mianowicie chodzi o ich puchnięcie. Baterie litowo-jonowe puchną w wyniku przerwania materiału perforowanego wewnątrz ogniwa, w dużym uproszczeniu będącego elementem oddzielającym anodę od katody. Niestety materiał ten jest bardzo delikatny, a jego uszkodzenie może być wynikiem oddziaływania na ogniwo wysokiej temperatury (nie zostawiamy telefonu w uchwycie pod szybą w lato!), jak również wszelkie upadki, uciski i uderzenia.

 

Również wada fabryczna ogniwa może spowodować, że bateria uszkodzi się i spuchnie niszcząc przy okazji szklany ekran czy plecy urządzenia. Taka bateria może również ulec przebiciu, samozapłonowi, a nawet może wybuchnąć i poparzyć użytkownika. Historia pokazuje, że taka bateria potrafi nawet zabić człowieka, lub przynajmniej mocno poparzyć.

Tylko oryginalna bateria Apple zainstalowana w serwisie iphone szczecin AppleMobile.pl zapewnia prawidłową pracę telefonu.

Oryginalna vs zamiennik – którą wybrać? Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone?

Popularność telefonów Apple spowodowała, że baterię kompatybilną z telefonami Apple można kupić już niemal wszędzie. Należy mieć jednak na uwadze, że producent mocno ograniczył dostęp do baterii. W zasadzie Klient detaliczny nie ma możliwości samodzielnego zakupu oryginalnego ogniwa i wymiany go samodzielnie. Oficjalnie w trosce o bezpieczeństwo – kalifornijski gigant nie chce przykładać ręki do ewentualnych wypadków spowodowanych demontażem zużytego ogniwa, które rozklejane w nieumiejętny sposób potrafi się zapalić i wybuchnąć. Można by tylko pomyśleć, ile pozwów przeciwko Apple pojawiłoby się z tego powodu, bo ktoś uszkodził swój smartfon przy wymianie lub co gorsza sam uległ poparzeniu.

 

Dlatego też wybierając mimo wszystko samodzielny zakup baterii i również samodzielny jej montaż, musimy się liczyć, że kupione ogniwo, nawet jeżeli będzie oferowane jako oryginał, będzie zwykłą podróbką, udająca oryginalne ogniwo.

Nieoryginalna bateria zainstalowana w serwisie iPhone Szczecin pl na Krzywoustego, to zwykły chiński zamiennik, którego nie warto instalować w telefonie iPhonie.

Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też godząc się z tym, że i tak nie uda im się kupić oryginału, sięgają po jakieś wynalazki, o podobno większej pojemności, które będą zasilać telefon dwa razy dłużej niż oryginał. Bujda na resorach! Po pierwsze układ zasilania telefonu jest tak zaprogramowany (każda bateria ma układ sterowania i komunikacyjny), że nie obsłuży baterii o większej pojemności. Po prostu zwykłe zabezpieczenie przed przeładowaniem to uniemożliwi. Po drugie, to już czysta fizyka. Bateria o tych gabarytach, jakie są stosowane w iPhone’ach ma pojemność w okolicach 1800 mAh (oczywiście zależy też od modelu).

Bateria o pojemności 4000mAh, jakich wiele jest do kupienia w sieci, która miałaby oferować dwa razy większą pojemność, musiałby być dwa razy większa i cięższa. A przecież nie jest. Jej wielkość nie odbiega od tej od Apple. Co więcej nie raz mając takie baterie, widzieliśmy, że to zwykłe chiński zamienniki oklejone naklejką z napisem 4000mAh. Po zdjęciu naklejki pod spodem widniała rzeczywista pojemność w okolicach tych 1800mAh. Nie polecamy.

Oczywiście najbardziej racjonalnym wyborem jest bateria oryginalna. Bynajmniej nie pochodzi ona z gorącej Kalifornii i nie jest ładowana poprzez dotknięcie Tima Cooka. Pochodzi z Chin, gdzie jest produkowana dla Apple w fabrykach w Schenzen, tak jak pozostałe elementy iPhone’ów, iPadów i Maców.

W APPLEMOBILE.PL korzystamy wyłącznie z oryginalnych baterii Apple. Nie używamy zamienników czy baterii jedynie udających te od Apple. Jako członek zrzeszenia autoryzowanych serwisów MyApple, serwis APPLEMOBILE.PL jako jedyny serwis pogwarancyjny w Szczecinie oferuje oryginalne baterie Apple wraz z profesjonalnym montażem.

Profesjonalna wymiana baterii w iPhone w serwisie APPLEMOBILE.PL trwa około 20 minut.

Kiedy wymienić baterię w iPhone na nową?

Od modelu iPhone 6 w systemie iOS wbudowano funkcję Kondycja baterii. Mimo, że nie jest to idealna i nieomylna funkcjonalność, to pozwala odczytać w miarę rzeczywisty poziom zużycia ogniwa. Wystarczy przejść kolejno w menu do Ustawienia > Kondycja baterii i odczytać wskazania.

 

Kondycja podawana jest w procentach. 100 procent oznacza, że kondycja baterii jest doskonała, a telefon nie powinien mieć problemów z działaniem, również w niskich temperaturach. Powinien również wytrzymać co najmniej pełny dzień roboczy na w pełni naładowanej baterii. Jeżeli jest inaczej, należy dostarczyć urządzenie na diagnostykę w celu wykrycia przyczyny usterki – patrz problemy z układem zasilania TRISTAR (U2).

Nowa oryginalna bateria wskazuje kondycję baterii na poziomie 100 procent w APPLEMOBILE.PL

Z czasem procenty kondycji baterii będą spadać wraz ze zużyciem ogniwa. Producent zaleca wymianę ogniwa, którego kondycja spadnie w okolice 80 procent. Jeżeli funkcja Kondycja baterii wskazuje procentowe zużycie baterii w okolicach 80 procentach, wymiana baterii zapewni Ci większy komfort pracy (telefon przyspieszy) oraz dłuższy czas pracy.

Bateria, której kondycja spadnie poniżej 80 procent w iPhone nadaje się już do wymiany w serwisie Apple Szczecin APPLEMOBILE.PL na Wojska Polskiego 50

Natomiast w przypadku, gdy w funkcji Kondycja baterii zamiast procentowego zużycia pojawi się napis SERWIS, konieczna jest natychmiastowa wymiana ogniwa na nowe, gdyż stan baterii jest zły, a brak jej wymiany może nie tylko mocno wpłynąć na poprawną pracę urządzenia, ale również spowodować jego awarię lub nawet mechaniczne zniszczenie z powodu spuchnięcia ogniwa i połamania szklanych elementów smartfona.

SERWIS w kondycji baterii oznacza, że musisz pilnie wymienić baterię w iphone

Jak zadbać o baterię w iPhone, aby podziałała długo i sprawnie?

Bateria w iPhonie jest elementem eksploatacyjnym, zużywającym się i wymagającym co jakiś czas wymiany. Wiele osób pyta co można zrobić, aby wydłużyć wydajność nowo zainstalowanej baterii w iPhone. iOS 13 wprowadził funkcję optymalizacji zużycia baterii, która pilnuje, aby telefon nie był ładowany do 100%, a do 80%. My jako użytkownicy możemy pilnować, aby stan naładowania nie spadał poniżej 20 procent. Po więcej wskazówek odsyłam do odpowiedniego artykułu.

Jak zadbać o baterię w iPhone by służył nam wiele lat oraz kiedy wymiana baterii w iPhone jest konieczna?

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone?

Usługa wymiany baterii w iPhone znajduje się w naszym serwisie w pakiecie usług standardowych. Oznacza to, że wykonywana jest ekspresowo, bez konieczności wcześniejszego umawiania się na jej wykonania, bez pozostawiania telefonu w serwisie oraz bez utraty danych w trakcie jej realizacji.

Czas wymiany baterii w iPhone, w zależności od modelu zajmuje nam od 15 do 30 minut. Obecnie realizujemy wymianę baterii w iPhone’ach od modelu 5S (do starszych nie posiadamy już ogniw), do modelu iPhone X włącznie. W przypadku nowych modeli, planujemy oferować usługę ich montażu w 2020 roku.

Oryginalna bateria Apple dla Phone

Instalujemy wyłącznie oryginalne baterie Apple z indywidualnym numerem SN, wymagające aktywacji po montażu. Oznacza to, że bateria po jej montażu nie pozwoli uruchomić telefonu, póki nie pozostanie aktywowana. Tak najłatwiej odróżnić zamiennik, który po wpięciu w płytę od razu pozwolić uruchomić smartfon, bez konieczności aktywowania.

Usługa wymiany baterii zawiera nową baterię oraz wliczoną usługę jej montażu w serwisie. Na nową baterię udzielana jest 6 miesięczna gwarancja. Aktualną cenę usługi wymiany baterii znajdziesz zawsze w naszym cenniku dostępnym pod adresem: https://applemobile.pl/uslugi/

Gdzie wymienić baterię w iPhone w Szczecinie?

W APPLEMOBILE.PL dysponujemy wyłącznie oryginalnym bateriami Apple. Nie korzystamy z tanich zamienników. Instalując nową orygonalną baterię w APPLEMOBILE.PL, masz pewność, że Twój telefon będzie działał prawidłowo, a bateria nie jest tanim, niesprawdzonym pod względem bezpieczeństwa zamiennikiem. Na nową baterię udzielimy również długiej gwarancji, która na wypadek ewentualnych problemów zabezpiecza Klientów i pozwala uzyskać nową baterię nieodpłatnie na zasadach gwarancyjnych.

Serwis APPLEMOBILE.PL znajduje się w Szczecinie. Jesteśmy pierwszym i obecnie jedynym autoryzowanym serwisem pogwarancyjnym MyApple w Szczecinie, oferującym naprawę urządzeń Apple, ale także innych smartfonów, w tym tych po zalaniu w naszym województwie. Nasza siedziba znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Wojska Polskiego 50 w narożnej kamienicy u zbiegu ulicy Wojska Polskiego i Jagiellońska. Dlatego też wejście do nas znajduje się od strony Jagiellońskiej, naprzeciw sklepu Społem tuż obok kawiarni Columbus Coffee, gdzie nasi Klienci z chęcią oczekują przy pysznej kawie na wymianę ekranu czy baterii, które realizujemy w około 20 minut, bez kasowania danych z pamieci. Serdecznie zapraszamy!

Adres:

APPLEMOBILE.PL
Wojska Polskiego 50 (wejście od ulicy Jagiellońskiej, obok Columbus Cafe)
Szczecin, 70-475
tel: 889 277 288
tel: 500 132 200

Czy można wymienić baterię w iPhone wysyłkowo?

Nasza firma od wielu lat oferuje serwis w opcji door-to-door, gdzie kurier przyjeżdża po urządzenie, dostarcza je do naszego serwisu, a następnie bezpieczną i ubezpieczoną przesyłką kurierską wraca do Klienta pod wskazany adres. Zrealizowaliśmy w ten sposób już kilka tysięcy napraw, głównie tych po zalaniu, ale także wymiany ekranów czy właśnie baterii. Zachęcamy do skorzystania z wygodnej i bezpiecznej usługi wysyłkowej. Wystarczy przejść na stronę https://applemobile.pl/zglos-naprawe-wysylkowa-telefonu-iphone/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wszystkie informacje otrzymamy mailem.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone | Serwis iPhone Szczecin

4.7/5 - (259 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.