Jak przygotować się do wymiany baterii w iPhone z iOS 17.4.1 lub nowszym, aby udało się ją przeprowadzić w serwisie od ręki ?
Jak przygotować się do wymiany baterii w iPhone z iOS 17.4.1 lub nowszym, aby udało się ją przeprowadzić w serwisie od ręki ?

Jak przygotować się do wymiany baterii w iPhone z iOS 17.4.1 lub nowszym, aby udało się ją przeprowadzić w serwisie od ręki ?

0

Producent wraz z publikacją oprogramowania iOS 17.4 wprowadził nowe zabezpieczenia systemowe, mające na celu zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników iPhone’a, ich danych i sprawić, aby ich kradzież była problematyczna i zniechęcająca dla złodzieja. Niestety, dodatkowe zabezpieczenia to także dodatkowe utrudnienia podczas oferowania ekspresowych usług serwisowych, w tym wypadku wymiany baterii.

Spis treści

Zastanawiasz się jak przygotować się do wymiany baterii w iPhone z iOS 17.4.1 lub nowszym, aby udało się ją przeprowadzić w serwisie od ręki ?

Ten wpis jest przeznaczony dla osób, które zaktualizowały oprogramowanie w swoich iPhone’ach do wersji 17.4 lub nowszej i planują wymienić baterię w swoim iPhonie korzystając z naszego serwisu apple w szczecinie. Jeżeli masz oprogramowanie starsze niż 17.4, nie musisz nic robić. Po prostu przyjdź, a my wymienimy baterię od ręki.

Jeżeli posiadasz zainstalowany iOS w wersji 17.4 lub wyższej, czytaj dalej. Z tego artykułu dowiesz się w jaki sposób przygotować swój telefon do wymiany baterii tak, aby usługa mogła być przeprowadzana maksymalnie szybko i bezpiecznie dla Twoich danych. Artykuł powstał z powodu wprowadzenia nowych zabezpieczeń przez Apple w najnowszej wersji iOS, która zabezpiecza telefon na wypadek kradzieży, ale także komplikuje sytuację podczas wymiany baterii.

Jeżeli zależy Ci na szybkiej wymianie baterii w naszym serwisie i nie chcesz się rozstawać z telefonem na dłużej niż 60 minut wymiany, postępuj zgodnie z poniższymi punktami.

Pamiętaj! To my dopasowujemy się do potrzeb Klientów – jeżeli chcesz, zrobimy wszystko za ciebie! 

Pragniemy podkreślić, że ten wpis jest jedynie sugestią dla osób, które chcą skorzystać z usługi wymiany baterii w iPhone i zależy im na maksymalnie szybkiej realizacji już w nawet 60 minut. Dotyczy to usługi wymiany baterii w modelach:

 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone Xr
 • iPhone SE 2020
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone 12
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Mini
 • iPhone 13
 • iPhone 13 Mini
 • iPhone 13 Pro
 • iPhone 13 Pro Max

Jeżeli posiadasz jeden z powyższych modeli iPhone i wybierasz się do nas na wymianę baterii, a dodatkowo zależy Ci na tym, aby zrobić to jak najszybciej, to podpowiadamy co zrobić, aby usługa zajęła jak najmniej czasu (około 60 minut).

Natomiast pamiętaj, jeżeli nie znasz się na tym, nie masz czasu lub ochoty tego robić, to też w porządku. Zajmiemy się wszystkim, jednak wtedy czas wykonania usługi może zostać nieco wydłużony o konieczność zabezpieczenia Twoich danych, tak aby nie było ryzyka, że coś utracisz podczas usługi wymiany baterii w iphone ekspresowo.

Punkt 1: Sprawdź jaką masz wersję oprogramowania zainstalowaną w swoim telefonie.

Jak sprawdzić jaką mam wersję oprogramowania iOS w telefonie? Wystarczy odblokować telefon, wejść do Ustawienia > Ogólne > To urządzenie > Wersja iOS. Aktualnie zainstalowana wersja oprogramowania będzie wyświetlona właśnie w tym miejscu.

jak sprawdzić wersję iOS w iPhone, wersja iOS iPhone, gdzie sprawdzić jaką mam wersję oprogramowanie w iPhone,
W sekcji Wersja iOS znajdziesz informację o tym jaką wersję oprogramowania masz aktualnie zainstalowaną w swoim telefonie iPhone.

Jeżeli masz zainstalowane oprogramowanie w wersji 17.4 lub nowszej czytaj dalej. Jeżeli masz oprogramowanie starsze, na przykład 17.3.1 lub starsze, nie musisz nic czytać. Twój telefon jest gotowy do wymiany baterii bez utraty danych. Po wymianie baterii na nową możesz w powodzeniem zainstalować najnowszą wersję oprogramowania bez żadnych komplikacji.

Punkt 2. Zabezpiecz swoje dane w telefonie wykonując kopię zapasową

Jeżeli masz system iOS 17.4 lub nowszy, nowe zabezpieczenia systemu iOS po wykonaniu wymiany baterii wymagają instalacji oprogramowania na czysto. W innym wypadku nie uda się przeprowadzić konfiguracji baterii. Oznacza to, że choć bateria będzie nową, telefon wciąż będzie „myślał”, że jest stara. By go „poinformować” o tym, że baterię wymieniliśmy, a jej kondycja to znów 100%, konieczne jest wykonanie konfiguracji baterii, a ta przy nowej wersji oprogramowania wymaga zainstalowania całego systemu na nowo.

W związku z tym, nasz serwis jest przygotowany na to, aby wykonać kopię zapasową telefonu klienta na naszym komputerze, a następnie wymienić baterię, przeprowadzić jej konfigurację, zainstalować system na czysto, a następnie przywrócić całą zawartość z powrotem do telefonu. Zgrywanie danych i wgrywanie danych do telefonu trwa jednak dodatkową ilość czasu, zależną od ilości tych danych w pamięci, dlatego osoby bardziej zaawansowane zachęcamy do samodzielnego wykonania kopii jeżeli czują się na siłach i mają chęci. Jeżeli nie, my to zrobimy bez dodatkowych kosztów.

Jak utworzyć kopię zapasową pamięci iPhone przed wymianą baterii?

 • Jak utworzyć backup w iCloud?

iCloud to usługa cyfrowej chmury od Apple, która potrafi przechowywać w sposób bezpieczny kopię danych z naszego telefonu na wypadek jego utraty, awarii lub usunięcia danych. Bezpłatnie producent oferuje 5GB przestrzeni na dane każdemu, kto posiada konto Apple ID w iCloud. To jednak za mało, aby zabezpieczyć pełną kopię telefonu. Dlatego warto wykupić płatną wersję iCloud w systemie subskrypcyjnym.

Jeżeli masz wykupioną płatną opcję iCloud, sprawdź czy masz aktualną kopię danych zapisaną w chmurze. Wejdź w Ustawienia > Kliknij na górze w swoje imię i nazwisko > iCloud > Backup w iCloud.

Po wejściu w ta opcję suwak powinien być włączony dla opcji Utwórz backup tego iPhone. Jeżeli nie masz, to uruchom suwak i następnie naciśnij Utwórz backup teraz. Pamiętaj, aby mieć podłączoną ładowarkę i być podpiętym do WiFi.

Jeżeli miałeś włączony suwak, to najpewniej telefon tworzył kopie zapasową. Możesz sprawdzić kiedy, czytając pod przyciskiem Utwórz backup teraz treść napisów. Będzie tam wzmianka „Ostatni pomyślny backup: wczoraj o xx:XX.”

 • Jak utworzyć backup iPhone na komputerze?

Zachęcamy do korzystania z chmury iCloud, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy coś złego stanie się z Twoim urządzeniem – zaleje się, upadnie, zostanie zgubione, skradzione lub po prostu ulegnie awarii oprogramowania czy płyty głównej. Mając iCloud i włączoną automatyczną kopię zapasową mamy pewność, że niezależnie od rodzaju utraty dostępu do danych, zawsze będziemy mogli je odzyskać pobierając je z chmury iCloud.

Jeżeli jednak mimo wszystko nie chcemy chmury, możemy wykonać kopię zapasową na naszym komputerze. Poniżej przedstawiam jak to zrobić na komputerze:

 • Apple Mac we wbudowanej aplikacji Finder,
 • PC z Windows z zainstalowanym programem iTunes
 • PC z Windows z aplikacją zewnętrzną 3U, pozwalająca na tworzenie kopii za dysku zewnętrznym, na przykład pendrive, gdy dysk komputera jest mniejszy niż pamięć naszego telefonu

Jak utworzyć backup telefonu iPhone na komputerze Mac

 1. Podłącz telefon do komputera Mac. Uruchom aplikację Finder, która na co dzień służy ci do pracy na plikach i folderach w systemie Mac OS.
 2. Odblokuj telefon, ten zapyta Cię czy zaufać podłączonemu urządzeniu. Potwierdź, wpisz kod. Również potwierdź połączenie na komputerze Mac.krok 1. jak utworzyć kopię zapasową telefonu iphone
 3. Z lewej belki okna Findera wybierz telefon iPhone, którego chcesz wykonać kopię zapasową.
 4. W sekcji Backupy wybierz Twórz backup wszystkich danych iPhone’a na tym Macu.krok 2. jak utworzyć kopie zapasowa iphone
 5. Zaznacz ptaszka na Szyfruj backup lokalny. kork 3. jak utworzyć backup iphonePozwoli to zachować także hasła i ustawienia kont pocztowych aplikacji Mail, bez ich ręcznego wpisywania. Mac zapyta o hasło zabezpieczające szyfrowanie backupu. Ustal hasło i zapamiętaj. krok 4. jak utworzyć kopie zapasowa iphonePamiętaj, jeżeli zapomnisz hasło, odzyskanie backupu będzie niemożliwe.
 6. Naciśnij Utwórz backup teraz. Komputer wykona kopię zapasową.krok 5. jak utworzyć kopie zapasowa pamięci iPhone w komputerze mac
 7. Gdy backup zostanie zapisany, zobaczysz informację Ostatni backup na tym Macu: Dzisiaj xx:xx gdzie xx to godzina.

Jak utworzyć backup telefonu iPhone na komputerze z Windows w programie iTunes 

 1. Otwarcie odpowiedniej aplikacji:
 1. Podłączenie urządzenia:
  • Podłącz do komputera PC za pomocą przewodu dostarczonego z urządzeniem. Telefon zapyta czy zaufać urządzeniu. Zgódź się.
 1. Autoryzacja urządzenia:
  • Jeśli zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu urządzenia po odblokowaniu iPhone, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 1. Wybór urządzenia w iTunes:
  • W iTunes znajdź i wybierz swoje urządzenie. Na obrazku oznaczone na zielono.krok 1. tworzenie kopii iPhone na windows
 1. Wybór ustawień backupu:
  • W sekcji Twórz backup automatycznie zaznacz ptaszka przy Ten komputer.krok 2. tworzenie kopii iPhone na windows
 1. Szyfrowanie backupu:
  • Jeśli chcesz, zaznacz Szyfruj backup lokalny. Pozwoli to zachować w kopii także hasła do kont pocztowych itd, dzięki czemu nie będziesz musiał wpisywać ich ręcznie. Zalecamy. krok 3. tworzenie kopii iPhone na windowsPo kliknięciu Szyfruj backup lokalny zostaniesz poproszony o ustalenie hasła zabezpieczającego kopię. Wymyśl i wpisz hasło. Pamiętaj, jeżeli zapomniesz hasło, odzyskanie danych z kopii nie będzie możliwe!
 1. Tworzenie backupu:
  • Kliknij Utwórz backup teraz i poczekaj na zakończenie procesu.krok 4. tworzenie kopii iPhone na windows
 1. Potwierdzenie zakończenia backupu:
  • Sprawdź datę i godzinę ostatniego backupu wyświetloną w iTunes lub Finderze, aby upewnić się, że backup został pomyślnie wykonany. 

Jak utworzyć kopię zapasową telefonu iPhone w programie pozwalającym zapisać ją na dysku zewnętrznym, w przypadku gdy na dysku komputera nie ma miejsca na zapisane danych z telefonu lub wykonujemy kopię na nie swoim komputerze, a chcemy ją mieć na własnym dysku przenośnym. 

W tym celu najlepiej użyć programu 3U Tools. Jest to aplikacja z powodzeniem używana przez zaawansowanych użytkowników, a także przez niektóre serwisy. Jest prosta w użyciu i bardzo funkcjonalna. Poradnik krok po kroku jak otworzyć kopię zapasową telefonu iPhone na dysku zewnętrznym znajdziesz tutaj.

Jak utworzyć kopię zapasową iPhone na dysku zewnętrznym za pomocą 3UTools [Windows]

Punkt 3. Wyłącz zabezpieczenia nim wyjdziesz z domu 

Ten punkt jest wymagany nawet jeżeli nie chcesz samodzielnie wykonywać kopii zapasowej w domu tylko zlecić to naszym technikom.

iOS 17.4.1 wprowadza nowe zabezpieczenia przeciwdziałające kradzieży telefonów iPhone. Zabezpieczenia uniemożliwiają wyłączenie Find My iPhone poza miejscami znanymi urządzeniu (dom, miejsce pracy). Do kalibracji baterii konieczne jest wyłączenie FMI. Jeżeli nie zrobisz tego w miejscu zamieszkania, czas wymiany baterii (wyłączenia zabezpieczenia) wydłuży się o dodatkowe 60 minut!

By wyłączyć zabezpieczenie przejdź kolejno:

 1. Ustawienia > Face ID i kod – wpisz swój kod zabezpieczający.
 2. Ochrona skradzionego urządzenia > przesuń suwak na pozycję Wyłączony

wyłącz ochronę przed kradzieżą iPhone przed wymiana baterii w iphone

Następnie wejdź w Ustawienia > [Twoje imię i nazwisko] > Znajdź > Znajdź mój iPhone > Przesuń suwak w pozycję Wyłącz.

wyłącz znajdź mój iPhone FMI do wymiany baterii w iphone

Twój telefon jest gotowy do szybkiej wymiany baterii w iPhone. Dzięki wykonaniu przez ciebie tych działań, czas wymiany baterii na nową w naszym serwisie nie powinien przekroczyć 60 minut.

FAQ: Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat wymiany baterii w iPhonie realizowanej w naszym serwisie, a także możliwości przyspieszenia tej wymiany dzięki przygotowaniu telefonu do wymiany przed przybyciem do serwisu.

 

Zależy mi na ekspresowej wymianie baterii w iPhone. Co muszę zrobić?

Zapoznaj się z trzema punktami naszego poradnika Jak przygotować się do wymiany baterii w iPhone. Pierwsze dwa punkty informują o tym jak zabezpieczyć dane zapisane w telefonie oraz jak sprawdzić czy na pewno zostały zabezpieczone na przykład w iCloud. Punkt 3 jest obligatoryjny dla każdego, ponieważ nowe zabezpieczenia Apple pozwalają na wyłączenie zabezpieczeń przed wymianą wyłącznie w "znanych" urządzeniu miejscach jak Twój dom czy praca. Próba wyłączenia blokady np. dopiero w naszym w serwisie spowoduje załączenie odliczania bezpieczeństwa i wydłuży usługę o dodatkowe 60 minut. By tego uniknąć postępuj zgodnie z punktem 3. Wtedy będzie ekspresowo.

Czy skasujecie moje dane podczas wymiany baterii w iPhonie.

Nie martw się. Ten poradnik powstał po to, aby dane z Twojego iPhone pozostały bezpieczne. Dlatego zachęcamy do wykonania kopii zapasowej przed wizytą w serwisie - na iCloud lub na dysku komputera. Jeżeli nie czujesz się jednak na siłach tego robić, żaden problem. Wszystkim się zajmiemy. Musisz się jednak liczyć z tym, że wtedy usługa wymiany baterii wydłuży się o czas tworzenia tej kopii, która możesz utworzyć sam zgodnie z tym poradnikiem. Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas, postępuj zgodnie z jego wskazówkami. Jeżeli masz jakiś problem, skontaktuj się z nami, pomożemy. Jeżeli sobie nie radzisz lub nie masz na to czasu, my wszystkim się zajmiemy. Niestety nowe zabezpieczenia Apple, które wprowadzono od wersji iOS 17.4 utrudniają realizację ekspresowej wymiany, ponieważ wymagają instalacji systemu na czysto, co jest procesem konfiguracji nowej baterii dla zaprogramowania kondycji baterii na wartość 100 procent.

Nie mogę sobie poradzić z wykonaniem kopii zapasowej według opisu. Co mam zrobić?

Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 500 132 200 lub mailem serwis@applemobile.pl Postaramy się pomóc. Ewentualnie dostarcz urządzenie do nas, a my wszystkim się zajmiemy.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone?

Aktualną cenę sprawdzisz na naszej stronie w cenniku usług. Możesz także do nas zadzwonić lub napisać.

Ile trwa wymiana baterii w iPhone w serwisie APPLEMOBILE?

W przypadku modelu 5s-X do 30 minut. W przypadku nowszych modeli wszystko zależy od wersji oprogramowania. Jeżeli jest starsza niż iOS 17.4, to około 40 minut. Jeżeli jest w wersji 17.4 lub nowszej, to około 60 minut, jednak nie licząc tworzenia kopii zapasowej i jej przywracania, które możesz wykonać samodzielnie zgodnie z poradnikiem na tej stronie.

Czy muszę się umawiać na wymianę baterii w iPhone?

Nie. Wymianę baterii realizujemy od ręki. Wyjątkiem są baterie wymieniane w ramach usługi autoryzowanego serwisu Apple (dotyczy serii 14 / 15 / 16), które zamawiamy wprost z Apple pod konkretny numer seryjnym co pozwala zachować gwarancję producenta na całe urządzenie. Jeżeli nie masz już gwarancji producenta, nie musisz korzystać z tej usługi.

Czy po wymianie baterii w waszym serwisie pojawią mi się jakieś błędy i komunikaty?

Nie. Nie instalujemy zamienników, dzięki czemu po naszej wymianie nie ma błędów i komunikatów o nieautoryzowanej naprawie. Kondycja baterii będzie poprawnie wskazywać wartość sprawności baterii, a sama usługa przywróci jej stan do wskazania 100 procent.

Czy po wymianie baterii w waszym serwisie będę mógł normalnie korzystać z telefonu i wykonywać aktualizację oprogramowania.

Oczywiście. Wszystko będzie działać jak dotychczas.

Czy na wymienioną baterię otrzymam gwarancję?

Tak, na każdą usługę udzielamy pisemnej gwarancji. Co więcej, jeżeli masz iPhone na gwarancji, to jeżeli wykonasz u nas naprawę w ramach usługi autoryzowanego serwisu, zachowasz gwarancję producenta, mimo, że czas realizacji u nas to czasem nawet kilkanaście minut, a nie kilka tygodni jak w serwisach producenta.

5/5 - (1)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *