Home Artykuły Jak wykonać restart iPhone’a X
Jak wykonać restart iPhone’a X

Jak wykonać restart iPhone’a X

0

W tym roku wraz z wprowadzeniem na rynek nowych modeli iPhone’a zmienił się nieco sposób obsługi systemu iOS, a dokładniej rzecz ujmując wywołanie w nim konkretnych zachowań za pomocą odpowiedniej kombinacji przycisków. Dlatego też inaczej wykonuje się obecnie zrzut ekranu, czy restart urządzenia, a cale zamieszanie spowodowane jest przez wyeliminowanie z konstrukcji flagowca przycisku Home.

Pozbawiony został go tylko iPhone X jednak Apple postanowiło zmienić przyzwyczajenia dotyczące restartu w każdym z tegorocznych modeli jabłkowego smartfona, by jak się domyślam nie komplikować za bardzo całej sprawy. W modelach 8 oraz 8 Plus nadal w tradycyjny sposób wykonuje się zrzut ekranu oraz wyłącza urządzenie we flagowcu jednak już nie.

W tym poradniku pokażemy jak zrestartować iPhone’a X i przypomnimy jak poradzić sobie z wykonaniem zrzutu ekranu, czy wyłączaniem smartfona o odmiennej konstrukcji.

Restart

Jeśli iPhone X z jakiś przyczyn się zawiesił, a system nie reaguje na poczynania użytkownika należy wykonać restart urządzenia. W tym celu:

– wciskamy na chwilę przycisk zwiększania natężenia dźwięku
– wciskamy na moment przycisk zmniejszania natężenia dźwięku
– wciskamy i przytrzymujemy przycisk usypiania do momentu aż na ekranie urządzenia pojawi się logo Apple.

Zrzut ekranu

To funkcja, która z pewnością przyda się niejednemu użytkownikowi, a przyczyn dla których się tak stanie można szukać różnych. W celu wykonania zrzutu należy:

– jednocześnie wcisnąć przycisk zwiększania głośności oraz usypiania.

Działanie to wywoła pojawienie się na ekranie miniatury wykonanego zrzutu i automatyczne zapisanie go w Rolce Aparatu. Kliknięcie w miniaturę spowoduje otwarcie okna edycyjnego, gdzie można upiększyć print screen’a. Warto dodać, że miniatura po paru sekundach zniknie automatycznie z ekranu, można ją także schować ręcznie wypychając ją palcem w lewy róg wyświetlacza.

Wyłączanie iPhone’a X

Większość właścicieli iPhone’a X zaznajomiła się już z tym trikiem za sprawą instrukcji jaka wyświetla się zaraz po pierwszym uruchomieniu smartfona. Warto jednak przypomnieć, że urządzenie wyłączamy jednocześnie przyciskając i przytrzymując na chwilę przycisk zmniejszania głośności oraz usypiania.

Źródło: OSXDaily

 

Jak wykonać restart iPhone’a X

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)