Home Artykuły Jak włączyć funkcję „Łatwy dostęp” na iPhone X
Jak włączyć funkcję „Łatwy dostęp” na iPhone X

Jak włączyć funkcję „Łatwy dostęp” na iPhone X

1

Funkcja „Łatwy dostęp” zadebiutowała wraz z wejściem na rynek większych modeli iPhone’a, które charakteryzują się ekranem o rozmiarze 5,5 cala. Ma ona ułatwić obsługę dość sporego konstrukcyjnie smartfona jedną ręką i powoduje, że po dwukrotnym dotknięciu przycisku Home górna zawartość ekranu wyświetlana jest niżej, w zasięgu palców użytkownika.

W praktyce zabieg ten wygląda tak, iż znajdujące się w górnym obszarze wyświetlacza elementy interfejsu takie jak ikony aplikacji, czy przyciski UI otwartych programów można z powodzeniem obsłużyć trzymając smartfona tylko w jednej ręce. Co ciekawe funkcja ta pomimo mniejszych rozmiarów iPhone’a X także we flagowcu została udostępniona o czym może część użytkowników jeszcze nie wiedzieć.

W tym poradniku zatem podpowiemy Wam jak ją włączyć i aktywować pomimo braku przycisku Home.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

W celu włączenia funkcji „Łatwy dostęp” udajemy się do Ustawień Ogólnych systemu iOS 11 i zakładki Dostępność po czym odznaczamy opcję Łatwy dostęp.

Od tego momentu dwukrotne dotknięcie dolnej krawędzi ekranu w centralnej części spowoduje obniżenie górnej zawartości wyświetlacza o połowę dając użytkownikowi jednocześnie łatwiejszy do niej dostęp.

 

Jak włączyć funkcję „Łatwy dostęp” na iPhone X

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)