Home Newsy iPhone X pozbawiony funkcji „Łatwy dostęp”
iPhone X pozbawiony funkcji „Łatwy dostęp”
0

iPhone X pozbawiony funkcji „Łatwy dostęp”

0

Użytkownicy większego modelu iPhone’a, który w nazewnictwie posiada dopisek Plus mogli od 2015 roku korzystać z funkcji ułatwiającej dostęp do zawartości ekranu z poziomu jednej ręki.

Dwukrotne kliknięcie w przycisk Home uruchamiało bowiem opcję „Łatwy dostęp” skutkującą obniżeniem górnej zawartości ekranu głównego urządzenia do poziomu jego dolnej połowy, co skutkowało dostępem do ikon aplikacji mieszczących się poza zasięgiem kciuka.

Jak jednak donosi serwis Business Insider w przypadku iPhone’a X funkcja ta została wyłączona. Nie będzie z niej można skorzystać nawet stosując rozmaite sztuczki. Warto w tym miejscu nadmienić, iż powyższa opcja w przypadku właścicieli iPhone’a z ekranem 5,5 cala wykorzystywana była nader często. Użytkowała ją ponad połowa tej społeczności, na co wskazują badania firmy comScore.

Powstaje jednak zasadnicze pytanie – czy taki zabieg ze strony Apple ma uzasadnienie?

Ma. iPhone X jest rozmiarami zbliżony do modeli z ekranem 4,7 cala, więc obsługa zawartości ekranu nie powinna przysporzyć problemów. Ekran mierzący w tym przypadku 5,8 cala wynika jedynie z faktu oszczędności miejsca na skutek eliminacji ramek wokół ekranu.

Źródło: Onetech

 

iPhone X pozbawiony funkcji „Łatwy dostęp”

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)