Home Newsy Koncept iPhone’a SE+
Koncept iPhone’a SE+
0

Koncept iPhone’a SE+

0

Wśród użytkowników jabłkowych smartfonów wciąż znajdują się tacy, dla których gabaryty obecnych modeli zaprezentowanych we wrześniu tego roku są zbyt nieporęczne, by móc z nich wygodnie korzystać. Sami na codzień korzystają z wersji SE lub rozmiarami podobnej jak choćby 5s, a nawet starszej odsłony iPhone’a oznaczonej numerem 5.

To właśnie z dedykacją dla tychże użytkowników w 2016 roku Apple wprowadziło do oferty model SE posiadający ekran o przekątnej 4 cale i funkcjach na miarę współczesnych czasów. Nie tak dawno w sieci pojawiły się pogłoski, że firma zdecyduje się na opracowanie następcy, a na niniejszą decyzję ma wpływ znakomita sprzedaż tego urządzenia.

Jak zatem mógłby wyglądać przeprojektowany zgodnie z najnowszym trendem iPhone SE?

Na to pytanie postanowili odpowiedzieć graficy z serwisu Curved, którzy stworzyli koncept iPhone’a SE Plus. Projekt przedstawia urządzenie rozmiarami nie różniące się od poprzednika, choć posiada większy, bo liczący 4,7 cala ekran typu OLED.

Jego implementacja była możliwa dzięki pozbyciu się ramek wokół wyświetlacza dokładnie tak jak ma to miejsce w przypadku iPhone’a X. W tym koncepcie także mamy do czynienia z wycięciem w górnej części ekranu, które skrywa kamerę, głośnik oraz czujniki – zapewne Face ID, wyeliminowano także z użytku przycisk Home. Z tego też tytułu system iOS obsługiwałoby się gestami, analogicznie jak w przypadku flagowca.

Co ciekawe urządzenie posiada podwójną, tylną kamerę, choć ta w przeciwieństwie do obecnych modeli nie odstaje od obudowy. Cały koncept prezentuje się naprawdę ślicznie, choć jest mało prawdopodobne by taki model w najbliższym czasie trafił do realnego świata. Przyczyny należy szukać w aspektach technicznych, bowiem na ten moment niemożliwym jest upchanie komponentów składających się na tylną kamerę, czy systemu TreuDepth w tak małej konstrukcji.

Źródło: Curved

 

Koncept iPhone’a SE+

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)