Home Newsy Weather Live – czy z pogodą na bieżąco
0

Weather Live – czy z pogodą na bieżąco

0

Pogoda staje się coraz bardziej nieprzewidywalna i z każdym, kolejnym rokiem kaprys Matki Natury przybiera na sile. Skutkiem są choćby zadziwiająco dodatnie temperatury w grudniu, a ujemne w kwietniu. Bywa jednego dnia bezwietrznie, a następnego wręcz huraganowo, zmiatając z powierzchni ziemi niemal całe budynki i dobytek mieszkających w ich, przerażonych rodzin.

To oczywiście skrajne przypadki jednak, niezaprzeczalnie, coraz częściej mamy z nimi do czynienia, czy to osobiście lub też za sprawą nagłaśniających całą sprawę mediów.

Pogody nie da się ujarzmić ale można ją kontrolować i dostosować się do panujących warunków za oknem. Z pomocą przychodzą tutaj nie tylko środki masowego przekazu ale i też liczne oprogramowanie dedykowane odpowiednim urządzeniom.

Weather Live, to znany z App Store program, który przeniósł się także na stacjonarną platformę od Apple.

W odróżnieniu od modnych ostatnio, minimalistycznych pogodynek bohatera tego wpisu cechuje wyczerpujące pod kątem informacji podejście do tematu. Jednocześnie jednak zarówno interfejs jak i dane nie przytłaczają i nie dezorientują użytkownika.

Okno aplikacji, pracujące w trybie zarówno zwykłym jak i pełnoekranowym prezentuje obok aktualnie panujących warunków klimatycznych także te prognozowane na najbliższe sześć dni.

W ręce użytkownika oddano też możliwość śledzenia pogody w rozbiciu na poszczególne godziny dnia.

Na ekranie znajdziemy informacje dotyczące temperatury, siły i kierunku wiatru, wilgotności, czy ciśnienia. Całość okraszona jest animowanym tłem odzwierciedlającym stan meteorologiczny panujący za oknem.

Weather Live potrafi automatycznie wykryć położenie użytkownika jednak ustawienia umożliwiają ręczne dodanie wielu, różnych lokalizacji.

W tym miejscu także użytkownik może określić jednostki w jakich podawane będą informacje pogodowe oraz spersonalizować wygląd aplikacji dzięki trzem, wbudowanym motywom tematycznym.

Całość prezentuje się naprawdę świetnie, a różnorodność danych jakie znajdziemy na ekranie pozwoli na bardzo wnikliwe zapoznanie się z klimatem.

Brak tutaj jednak opcji umożliwiającej synchronizację danych (choćby lokalizacji) pomiędzy wersją stacjonarną, a mobilną.

Weather Live dostępne jest w Mac App Store w cenie 2,69 EUR.

Wersja na iPhone’a i iPad`a kosztuje 0,89 EUR.

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.