3

iPhone, iPad, iPod: Bezprzewodowe drukowanie AirPrint

3

Firma Apple poinformowała dzisiaj, że wersja beta funkcji AirPrint, umożliwiającej bezprzewodowe drukowanie z iPada, telefonu iPhone i iPoda touch została udostępniona uczestnikom programu deweloperskiego Apple iOS.

AirPrint będzie częścią darmowej aktualizacji iOS 4.2, która pojawi się w listopadzie. AirPrint automatycznie wyszukuje drukarki w sieci lokalnej i pozwala na bezprzewodowy wydruk tekstu, zdjęć czy innych grafik poprzez sieć Wi-Fi i to bez potrzeby instalowania sterowników czy dodatkowych aplikacji. Drukowanie bezpośrednio z urządzeń z systemem iOS będą wspierać jako pierwsze wszystkie modele drukarek HP, obsługujące funkcję ePrint.

AirPrint został zaprojektowany tak, aby wspierać szeroką gamę drukarek, od tanich drukarek atramentowych po biurowe drukarki laserowe. Dodatkowo urządzenia z systemem iOS 4.2 mogą drukować na dowolnej drukarce współdzielonej na komputerze Mac? lub PC. Lista drukarek HP kompatybilnych z AirPrint obejmie drukarki ePrint z linii HP Photosmart, Officejet, Officejet Pro oraz LaserJet Pro.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *