0

Użytkownicy MacBook?ów Pro narzekają na problemy z grafiką po aktualizacji EFI

0

MacBook Pro i7 15 caliSpora część 15-calowych MacBook?ów Pro z wyświetlaczem Retina, zauważyło spory spadek wydajności układów graficznych oraz procesorów w swoich urządzeniach, po ostatniej aktualizacji wersji EFI. Problem dotyczy przede wszystkim ilości klatek na sekundę w posiadających duże wymagania odnośnie GPU programach.

Aktualizacja, o której mowa wydana została jeszcze we wrześniu. Chociaż cały czas nie wiadomo, czy to właśnie update jest główną przyczyną problemu, to opinie użytkowników właśnie na to wskazują. Pod dużym obciążeniem, na przykład podczas wybudzania komputera ze stanu hibernacji, czy też uruchamiania najnowszych gier, widoczny jest zdecydowany spadek wydajności.

Układy GPU i CPU nie tylko przestają pracować na poziomie swoich możliwości, ale dodatkowo przegrzewają się, przekraczając wyraźnie ?bezpieczne temperatury?. Wynikać może z tego między innymi, że zaktualizowany firmware nie komunikuje się właściwie z sensorami termicznymi albo powstaje błąd w zarządzaniu system.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem w MacBook’u?

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *