Home Artykuły Masz uszkodzony przycisk Power w iPhone z iOS 11? Pokazujemy jak wyłączyć i zrestartować urządzenie
Masz uszkodzony przycisk Power w iPhone z iOS 11? Pokazujemy jak wyłączyć i zrestartować urządzenie

Masz uszkodzony przycisk Power w iPhone z iOS 11? Pokazujemy jak wyłączyć i zrestartować urządzenie

0

Przycisk Power montowany w iPhone’ach wbrew przeznaczeniu wynikającym z nazwy spełnia nie jedno, a kilka zadań. Nie tylko bowiem odpowiedzialny jest za wyłączanie i włączanie urządzenia ale także wykorzystuje się go podczas chęci wymuszenia restartu smartfona, czy wykonania zrzutu ekranu. Jest to część mechaniczna konstrukcji, a co za tym idzie może ulec uszkodzeniu, co z pewnością wywoła panikę wśród pechowych użytkowników.

Jak bowiem wyłączyć iPhone’a, czy wykonać restart w sytuacji ekstremalnej kiedy przycisk odmówił posłuszeństwa? Na szczęście w systemie iOS 11 dodano funkcję, która poradzi sobie z taką sytuacją. Możliwe bowiem jest wykonanie tych czynności z poziomu menu oprogramowania. W tym poradniku pokażemy jak stawić czoła tej niezręcznej sytuacji.

Wyłączanie urządzenia

Pierwszy krok, to odwiedzenie Ustawień systemu iOS 11 i sekcji Ogóle. Na samym dole ekranu z zawartością tej zakładki znajdziemy opcję Wyłącz, w którą klikamy. Ta czynność wywoła na ekranie pojawienie się znanego wszystkim suwaka zamykającego system.

Restart iPhone’a

System iOS rzadko się zawiesza ale zdarza się mu to jak każdemu innemu oprogramowaniu. Nieaktywny przycisk Power może być tu kulą u nogi, jednej bo druga – przycisk Home jest sprawna. Na pomoc przychodzi funkcja AssistiveTouch.

W Ustawieniach Ogólnych odnajdź zakładkę Dostępność, gdzie należy włączyć funkcję AssistiveTouch. Działanie to wywoła wirtualny przycisk z dostępem do menu. Po jego dotknięciu wyświetlone zostaną dodatkowe opcje, w których należy szukać sekcji Urządzenie, a następnie opcji Więcej. Tu należy już wcisnąć Uruchom ponownie.

Źródło: 9To5Mac

Zdjęcia: Tablety.pl

Masz uszkodzony przycisk Power w iPhone z iOS 11? Pokazujemy jak wyłączyć i zrestartować urządzenie

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)