Ultrabook czy MacBook? Pomagamy w wyborze
Ultrabook czy MacBook? Pomagamy w wyborze
0

Ultrabook czy MacBook? Pomagamy w wyborze

0

Ilość sprzętu komputerowego dostępnego na naszym rynku jest naprawdę ogromna. Nie mówiąc już o tym, że stale też pojawia się coś nowego, wartego uwagi. Czasem ciężko jest się ostatecznie zdecydować. Poniżej zajmiemy się często rozważaną przez wielu klientów kwestią, a mianowicie chodzi o wybór między Ultrabookiem a MacBookiem. O czym warto wiedzieć?

Przyzwyczajenie, czy rozsądek?

Niektórzy mają swoje przyzwyczajenia związane z marką, czy rodzajem używanego sprzętu. Taka sytuacja ma często miejsce, w przypadku osób korzystających z produktów firmy Apple. Zazwyczaj ta miłość zaczyna się z dniem zakupu pierwszego laptopa i po jakimś czasie już trudno wyobrazić sobie korzystanie z czegoś innego. Jednak na ile to przyzwyczajenie, a w jakim stopniu rzeczywista przewaga Apple’a nad innymi urządzeniami?

Kiedyś różnica była naprawdę ogromna. Faktycznie marka ta często zostawiała konkurencję w tyle. Natomiast dziś nie ma już aż tak ogromnych przepaści. Jednak dla niektórych to wciąż niezastąpiony mobilny komputer. Dlaczego? Czas działania na samej baterii jest coraz lepszy, obecnie to około 12 godzin bez ładowania. Do tego tak uwielbiany przez niektórych wygodny system MacOS, jak również superszybki SSD.

Czy MacBook rzeczywiście jest tak drogi?

Gdy mowa o kosztach zakupu MacBooka, to trzeba powiedzieć, że dawniej różnice w cenach bardziej dało się odczuć, niż obecnie. Poruszając ten temat, nie można nie zwrócić uwagi na to, co za tą cenę dostajemy. Dla przykładu najtańszy Apple MacBook w Komputronik.pl kosztuje około 3 700 złotych. Nie jest to bardzo wygórowana cena za urządzenie tak dobrej jakości oraz z takimi parametrami. Warto powiedzieć o tym, że dzisiejsze Ultrabooki znanych i cenionych producentów nie są dostępne w najniższej grupie cenowej. Dlatego szczególnie mówiąc o omawianej tu grupie sprzętu, trzeba powiedzieć, że do najtańszych nie należy.

Jakość ma duże znaczenie

Nie da się ukryć, że produkty Apple’a są doskonałej jakości i nie chodzi tutaj o samo wykonanie, lecz również o zastosowane materiały. Obudowy aluminiowej próżno szukać w najtańszych modelach mobilnych komputerów. Jeśli zależy nam na takim wytrzymałym i bezpiecznym opakowaniu naszego sprzętu, to musimy szukać naszego faworyta już bliżej granicy trzech tysięcy złotych. Jeżeli dodamy do tego bardzo niską wagę oraz całkiem dobre parametry, to możemy zapomnieć o najniższej półce cenowej.

Zastanawiając się nad właściwym wyborem, należy przeanalizować ten aspekt całościowo. To oznacza, że trzeba spojrzeć, co faktycznie dostajemy za daną cenę. Oczywiście nie ominie nas dość sporo pracy, gdy chodzi o porównywanie konkretnych urządzeń. Natomiast na pewno nie powinniśmy się uprzedzać ani do marki, ani do modelu, tylko sprawdzić jego różne warianty. Wtedy będziemy mieli pewność, że wybraliśmy dobrze.

Artykuł partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *