Home Newsy Ulepszony ekran LCD w tegorocznym modelu iPhone’a
Ulepszony ekran LCD w tegorocznym modelu iPhone’a
0

Ulepszony ekran LCD w tegorocznym modelu iPhone’a

0

Sporo plotek poruszających tematykę tegorocznych modeli iPhone’a skupia się między innymi na tańszej odsłonie urządzenia wyposażonej w ekran LCD o przekątnej liczącej sobie 6,1 cala. Co ciekawe budżetowa wersja smartfona będzie charakteryzować się niemalże bezramkową konstrukcją oraz wsparciem dla technologii rozpoznającej twarz użytkownika, a cena ma oscylować w granicach kwoty jaką obecnie trzeba uiścić za model 8.

Najnowsze informacje podają trochę więcej szczegółów na temat tego urządzenia, a za ich publikacją stoi serwis Commercial Times z Tajwanu oraz analityk Ming Chi Kuo. Ten pierwszy sugeruje powołując się na sprawdzone źródła, iż kalifornijska firma wykorzysta ekran LCD z technologią Full Active, który będzie produkowany przez firmę Japan Display. Wspomniana technologia pozwala na zastosowanie w konstrukcji minimalnych ramek okalających ekran. Ostatecznie nowy iPhone mógłby wizualnie przypominać flagowca z zeszłego roku.

Ekran LCD wykonany w nowej technologii cechowałaby rozdzielczość 2160 x 1080 oraz proporcje 18:9.

Ming Chi Kuo dorzuca w swoim najnowszym raporcie nieco więcej szczegółów. Jego zdaniem, a te często jest trafne, iPhone z ekranem LCD o przekątnej 6,1 cala posiadałby aluminiową obudowę i wbrew wcześniejszym spekulacjom nie będzie wspierał technologii 3D Touch. Z tyłu ma znaleźć się pojedyncza kamera, a więc o zdjęciach z trybem portretowym i opcją oświetlenia portretowego można zapomnieć. Procesor tego urządzenia ma wspierać 3 GB pamięci RAM.

Smartfon zadebiutuje jesienią tego roku wraz z dwoma flagowymi modelami wyposażonymi w bezramkowy ekran OLED o przekątnych 5,8 oraz 6,5 cala.

Źródło: MacRumors

 

Ulepszony ekran LCD w tegorocznym modelu iPhone’a

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *