UE ustala oficjalny termin, kiedy iPhone musi przejść na USB-C
0

UE ustala oficjalny termin, kiedy iPhone musi przejść na USB-C

0

Unia Europejska wyznaczyła oficjalny termin, w którym wszystkie smartfony muszą mieć port USB-C, w tym iPhone.

UE oficjalnie zatwierdziła ustawę o wspólnych ładowarkach w październiku. Jednak konkretna data wejścia w życie ustawy była nieznana. Teraz, w nowo opublikowanej dyrektywie, UE mówi, że wszystkie smartfony muszą mieć USB-C do 28 grudnia 2024 r. Inne produkty konsumenckie, takie jak tablety i gadżety, również będą musiały przejść na USB-C zgodnie z nowym prawem. Produkty, które polegają wyłącznie na ładowaniu bezprzewodowym bez portu, nie będą musiały zawierać USB-C.

Wiceprezes Apple ds. światowego marketingu, Greg Joswiak „Joz”, potwierdził, że Apple nie będzie miało innego wyboru, jak tylko przestrzegać nowego prawa UE. Joz nie powiedział, kiedy Apple przestawi się na USB-C i odejdzie od Lightning. Apple może nawet poczekać do iPhone’a 16 we wrześniu 2024 r., zanim przejdzie na nowszy port.

Raporty sugerują, że Apple planuje przejść na USB-C wcześniej niż jesienią 2024 roku wraz z iPhonem 15 we wrześniu 2023 roku. Oczekuje się, że inne produkty i akcesoria Apple, takie jak klawiatury, myszy itp., również wkrótce pójdą w ślady USB-C.

źródło: macrumors.com

5/5 - (1 vote)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.