Google Chrome na Maca zyskuje nowe tryby oszczędzania pamięci i energii
0

Google Chrome na Maca zyskuje nowe tryby oszczędzania pamięci i energii

0

Google Chrome dla komputerów Mac została dziś zaktualizowana o nowe tryby oszczędzania pamięci i energii. Mają one zapewnić użytkownikom większą kontrolę nad zużyciem pamięci i czasem pracy na baterii.

Pierwszy tryb zwalnia pamięć z kart, które nie są aktywnie używane, umożliwiając płynniejsze korzystanie z kart, które są w użyciu. Google twierdzi, że ta funkcja jest szczególnie przydatna podczas wykonywania innych zadań intensywnie korzystających z systemu. Mowa tutaj na przykład o edycji filmów lub graniu w gry. Karty, które są nieaktywne, są ładowane ponownie w razie potrzeby.

W drugim trybie, Chrome automatycznie ogranicza zadania związane z rozładowywaniem baterii, gdy bateria osiągnie 20 procent. Ograniczona zostanie aktywność w tle, podobnie jak efekty wizualne stron internetowych z animacjami i filmami.

Oszczędzanie energii i Oszczędzanie pamięci można włączać i wyłączać za pomocą menu z trzema kropkami w Chrome. Natomiast ważne strony internetowe można oznaczyć jako wyłączone z oszczędzania pamięci.

Nowe tryby są wprowadzane wraz z najnowszą wersją aplikacji Chrome na Maca (wersja 108). Będą dostępne dla wszystkich użytkowników na całym świecie w nadchodzących tygodniach.

źródło: marumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.