Home Newsy Apple i obowiązkowe USB-C od 2024 roku
Apple i obowiązkowe USB-C od 2024 roku
0

Apple i obowiązkowe USB-C od 2024 roku

0

Presja na Apple, aby stworzyć iPhone’y USB-C w miejsce Lightning , zwiększyła się dzisiaj o kolejny krok, ponieważ Unia Europejska wydała porozumienie w sprawie wprowadzenia obowiązkowego portu ładowania od 2024 roku. Ostatnie doniesienia wskazują, że Apple jest na to przygotowane i oczekuje się, że iPhone 15 zmieni Lightning na USB-C – choć firma ma drugą opcję…

Zgodnie z oczekiwaniami, wynik spotkania potwierdził, że port ładowania USB-C będzie do 2024 roku wymogiem prawnym dla wszystkich smartfonów sprzedawanych w 27 krajach Unii Europejskiej.

„Do jesieni 2024 r. USB typu C stanie się powszechnym portem ładowania dla wszystkich telefonów komórkowych, tabletów i aparatów fotograficznych w UE. Zgodnie z nowymi przepisami konsumenci nie będą już potrzebować innego urządzenia ładującego i kabla przy każdym zakupie nowego urządzenia i mogą używać jednej ładowarki do wszystkich swoich małych i średnich przenośnych urządzeń elektronicznych. Telefony komórkowe, tablety, e-czytniki, słuchawki douszne, aparaty cyfrowe, słuchawki i zestawy słuchawkowe, przenośne konsole do gier wideo i przenośne głośniki, które można ładować za pomocą kabla przewodowego, będą musiały być wyposażone w port USB typu C, niezależnie od ich producenta. Laptopy będą również musiały zostać dostosowane do wymagań do 40 miesięcy po wejściu w życie.”

Technicznie rzecz biorąc, dyrektywa nadal musi zostać przegłosowana przez Parlament Europejski i uchwalona przez Radę Europejską, ale oczekuje się, że te etapy będą formalnościami.

Co na to Apple? Ostatnie doniesienia wskazują, że firma faktycznie planuje dokonać zmiany. Ming-Chi Kuo wskazał na dowody w łańcuchu dostaw na przejście Apple z Lightning na USB-C w przyszłym roku, co oznaczałoby, że pierwszym iPhonem ze złączem USB-C byłby iPhone 15.

źródło: 9to5mac.com

Apple i obowiązkowe USB-C od 2024 roku

5/5 - (1 vote)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.