Recenzja Verbatim Vx500 SSD – dodatkowa szybka pamięć dla starego i nowego Macbooka
Recenzja Verbatim Vx500 SSD – dodatkowa szybka pamięć dla starego i nowego Macbooka

Recenzja Verbatim Vx500 SSD – dodatkowa szybka pamięć dla starego i nowego Macbooka

0

Pamięci w komputerze nigdy za wiele. Szczególnie tej superszybkiej. Jeżeli takiej potrzebujecie, to ciekawym rozwiązaniem może się dla was okazać zewnętrzny dysk Verbatim Vx500 SSD, który w zestawie ma końcówki dla USB-C i standardowego USB typu A. 

Solidna obudowa, solidne przewody i super szybki transfer. Brzmi jak przepis na doskonałą pamięć przenośną? Owszem, ale to jedynie opis nowego modelu pamięci od Verbatima, który miałem okazję przetestować.

Co znajdziemy w zestawie?

Verbatim jest świadomy tego jak wiele osób posiada komputery wyposażone w tradycyjne USB 3.0 typu A, ale także wie, że wszystko idzie do przodu i oczywistym jest, że nie tylko Macbooki w niedalekiej przyszłości będą wyposażane wyłącznie w port typu C. Jeżeli wstrzymujecie się z zakupem pamięci przenośnej tylko dlatego, że nie wiecie czy Wasz przyszły komputer będzie posiadał USB typu A czy może już tylko typu C, to nie ma sensu zwlekać. Vx500 jest gotowe na współprace dziś i w przyszłości.

Wszystko za sprawą odłączonych przewodów, którymi podłączamy pamięć do komputera. W zestawie znajdziemy ten typu A, ale także typu C.

Przewody są niesamowicie solidne, mocne, grube. Sprawiają wrażenie niezniszczalnych. Pozłacane końcówki gwarantują doskonałe przewodzenie sygnału. Sama pamięć także wydaje się odporna na trudy codziennego użytkowania. Metalowa obudowa, w której zamknięto układy typu NAND spokojnie wytrzyma upadki, noszenie w torbie czy plecaku.

Parametry Verbatim Vx500 SSD

Producent zapewnia, że przy wykorzystaniu USB 3.1 Gen 2 kopiowanie filmu w rozdzielczości HD zajmuje najwyżej kilka sekund. Rzeczywiście kopiowanie plików na pamięć, a tym bardziej zgrywanie jej z pamięci realizowane jest błyskawicznie. Pamięć idealnie nadaje się do pracy z plikami wideo w 4K czy innymi projektami zajmującymi gigabajty danych.

Według producenta pamięć Verbatim Vx500 SSD jest w stanie zapewnić transfery na poziomie 500 MB/s przy odczycie i do 430 MB/s przy zapisanie na dysk. Przyznacie, ze brzmi to świetnie.

Sprawdzam!

Jak to jednak wygląda w praktyce? Pamięć podłączona do USB-A w moim iMacu podczas testowania aplikacją Blackmagic Disk Speed Test przy stresie 5GB pozwoliła osiągnąć 384.1 MB/s dla zapisu i 426.1 MB/s przy odczycie plików. W zasadzie wielkość pliku testującego w przypadku tego testu nie ma większego znaczenia.

Ustawienie pliku o wielkości 1 GB pozwoliła wycisnąć z Verbatima najwyżej kilka dodatkowych MB/s. Choć rzeczywiste parametry nieco odbiegają od tych, którymi chwali się producent, to i tak są one na bardzo wysokim poziomie.

Podsumowując o Verbatim Vx500 SSD

Świetna pamięć nie tylko dla osób, które potrzebują dodatkowych gigabajtów na dane dzisiaj, ale także poszukują pamięci, która sprawdzi się także, gdy zmienia komputer na technologicznie znacznie nowszy. Verbatim Vx500 to piekielnie szybka i poręczna pamięć zewnętrzna, która spełni nasze oczekiwania. Polecam.

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Świetne parametry
  • Obsługuje USB A i USB C
  • Solidna obudowa
  • Wysokiej jakości przewody
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *