Home Artykuły Trzy sztuczki ułatwiające pracę z aplikacją Mail na iPhonie
Trzy sztuczki ułatwiające pracę z aplikacją Mail na iPhonie

Trzy sztuczki ułatwiające pracę z aplikacją Mail na iPhonie

0

Mail jest jedną z najczęściej używanych aplikacji na iPhonie. Można śmiało stwierdzić, że korzysta z niej prawie każdy użytkownik iUrządzeń. Choć jest to bardzo intuicyjna i przyjazna w użytkowaniu aplikacja to warto poznać kilka ukrytych sztuczek, które ułatwią i przyspieszą obsługę poczty elektronicznej.

Jak wyświetlić wyłącznie te wiadomości e-mail, które mają załączniki

Jeśli codziennie otrzymujesz mnóstwo e-maili, twoja skrzynka pocztowa prawdopodobnie zawiera tysiące nieprzeczytanych wiadomości, a irytująca ikona plakietki będzie Ci o tym przypominać. Na szczęście iOS jest wyposażony w narzędzia, które pomogą Ci uporządkować tę chaotyczną skrzynkę pocztową.

Jedno z takich narzędzi pomoże Ci zlokalizować wszystkie e-maile z załącznikami, co może naprawdę pomóc w ustaleniu, jak wyczyścić skrzynkę odbiorczą. Ta funkcja jest schowana (a nie w ustawieniach), ale jest dość łatwo dostępna na dowolnym iPadzie, iPhonie lub iPodzie touch, jak zobaczysz poniżej.

Aby wyświetlić maile zawierające załączniki:

Uruchom aplikację Mail. Przejdź do głównego widoku Skrzynki pocztowe, jeśli jeszcze tam nie jesteś, a następnie dotknij przycisk Edytuj widoczny w prawym górnym rogu ekranu. W tym widoku możesz zobaczyć wszystkie opcje, które możesz dodać lub usunąć z głównego widoku skrzynek pocztowych w aplikacji Mail. W naszym przypadku chcemy zobaczyć Załączniki, więc zaznacz to, a następnie dotknij przycisk Gotowe, widoczny u góry. Po dotknięciu przycisku Gotowe powinieneś zostać automatycznie przekierowany do widoku Skrzynki pocztowe, gdzie zobaczysz nową opcję Załączniki. Może nie mieć obok niej wielu nieprzeczytanych e-maili, ponieważ właśnie dodałeś tę opcję do swojej listy, ale daj mu trochę czasu, a to zrobi.

Jeśli ta opcja ci się spodoba i będziesz jej używać często to możesz ją umieścić na szczycie listy, przed skrzynkami pocztowymi. W tym celu przejdź do widoku Skrzynki pocztowe, a następnie dotknij przycisk Edytuj widoczny w prawym górnym rogu ekranu. Teraz wystarczy że przeciągniesz opcję Nieczytane na samą górę listy, za pomocą uchwytu z trzema kreskami widocznego z prawej strony ekranu.

Jak powrócić do domyślnej czcionki po użyciu czcionki niestandardowej w roboczej wersji wiadomości email

Jedną z najfajniejszych funkcji wprowadzonych do iOS 13 była możliwość pobierania, instalowania i wybierania czcionek w wybranych aplikacjach, takich jak Pages i Mail. Mimo tego, że na naszych iPhone’ach mamy już zainstalowany iOS 15, w aplikacji Mail dalej brakuje jednej opcji: podczas pisania wiadomości e-mail z niestandardowym krojem pisma nie ma przycisku pozwalającego na powrót do domyślnej czcionki San Francisco. Co więcej, czcionki San Francisco nie ma także na liście dostępnych czcionek. Jak rozwiązać tan problem?

Sposób 1 – Wyjdź i wróć do wersji roboczej

Najbardziej niezawodnym sposobem przywrócenia San Francisco jest po prostu wyjście z wersji roboczej wiadomości i ponowne jej otwarcie. Aby to zrobić, podczas pisania wiadomości kliknij Anuluj, a następnie Zachowaj. Potem wróć do szkicu wiadomości, który znajdziesz w folderze Robocze. Bez względu na to, jakiej czcionki wcześniej używałeś, nad tekstem zachowanym tekstem pojawi się nowa przestrzeń. Stuknij w nią, a ponownie będziesz pisać domyślną czcionką.

Sposób 2 – Usuń pierwszą linię tekstu

Ta metoda może nie jest zbyt wygodna, ponieważ wymaga usunięcia części tekstu wersji roboczej. Jednak to działa. Wszystko, co musisz zrobić, to usunąć pierwszy wiersz tekstu z wiadomości, nie pozwalając, aby jakikolwiek inny tekst go zastąpił. Mając wolna pierwszą linijkę, postukaj kilka razy w lewy górny róg pola tekstowego, bezpośrednio pod wierszem tematu. Aplikacja zmieni niestandardową czcionkę na domyślną czcionkę.

Jak otwierać robocze wersje wiadomości z dowolnej skrzynki pocztowej lub folderu?

Jak wiadomo, wszystkie częściowo napisane, a niewysłane e-maile znajdują się w folderze Robocze w stanie zawieszenia do czasu, kiedy zostaną wysłane lub usunięte. W aplikacji Mail na iPhone’a możesz uzyskać dostęp do wszystkich wersji roboczych ze wszystkich kont w połączonym folderze Wszystkie robocze z głównej listy skrzynek pocztowych aplikacji — ale tylko wtedy, gdy dodano je ręcznie. Ale jest jeszcze lepszy sposób na dostęp do wszystkich wersji roboczych w aplikacji Mail w iOS.

Ta ukryta sztuczka działa w iOS 13, IOS 14 i iOS 15. Bez względu na to, w jakim folderze aktualnie jesteś, naciśnij i przytrzymaj ikonę nowej wiadomości, czyli przycisk Utwórz, widoczny w prawym dolnym rogu ekranu. Pojawi się okno wszystkich zapisanych wersji roboczych na wszystkich twoich kontach. Nie tylko na iCloud, ale także Gmail, Yahoo, Outlook jeśli masz skonfigurowane takie usługi. Wystarczy, że dotkniesz którejś z wiadomości, by wznowić pisanie.

Możesz także usuwać e-maile z tej listy, przesuwając na nich długo w lewo lub szybko w lewo i naciskając przycisk kosza.

Trzy sztuczki ułatwiające pracę z aplikacją Mail na iPhonie

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.