Home Newsy Top najlepszych gier mobilnych na iOS i Androida
Top najlepszych gier mobilnych na iOS i Androida

Top najlepszych gier mobilnych na iOS i Androida

0

Dawno minęły czasy, kiedy najbardziej imponującym osiągnięciem telefonu komórkowego była premiera „Snake”. Biorąc pod uwagę rozwój w dziedzinie gier mobilnych, nowe ponadprzeciętne smartfony są w stanie pozostawić z tyłu niektóre komputery. 

Jak wygląda obecna „górna półka” grafiki gier na Androida albo iOS? Zdecydowaliśmy się na wybór projektów, które mogłyby stać się tym samym testem sprzętu smartfonów, co Crysis kiedyś na PC.

Czy tytuły przedstawione niżej osiągnęły podobny sukces jak Agar.io private server, który zapoczątkował erę „gier.io”, darmowych wieloosobowych gier przeglądarkowych? Należy pamiętać, że kolejność gier w tekście jest losowa i w ramach tego tematu nie przywiązujemy dużej wagi do rozgrywki, monetyzacji i innych ważnych aspektów. Interesuje nas tylko jedno: jak to wygląda?

Call of Duty: Mobile

Nie możemy zapomnieć o jednej z najbardziej znanych i zasłużonych „strzelanek” wojskowych naszych czasów Call of Duty: Mobile, grafika której wyraźnie się różni od swoich poprzedniczek. Jednocześnie możemy od razu rozpoznać w nim Call of Duty: wszystkie funkcje interfejsu, ikony, czcionki, mapy i modele są odtwarzane z maksymalną dokładnością. Gra jest z powodzeniem dostosowana do sterowania dotykowego, a nawet może obsługiwać gamepady, chociaż ta funkcja jest wyłączona z powodu oczywistego braku równowagi w wydajności.

W Call of Duty: Mobile można wybierać między trzema trybami grafiki: realistycznym, dynamicznym i standardowym. Wybierając opcję dynamicznej grafiki będziemy mieli możliwość majstrowania przy wygładzaniu krawędzi, głębi ostrości i ustawieniach cieni w czasie rzeczywistym. Uda nam się w ten sposób uzyskać głębię obrazu. Należy pamiętać, że zwiększenie jakości grafiki może skutkować obniżeniem wydajności smartfona oraz jego nadmiernym przegrzewaniem.

 

Shadowgun Legends

Shadowgun i Shadowgun Deadzone są wyprodukowane przez Madfinger Games, przyniosły studiu mnóstwo nagród i wyróżnień. Nie było zaskoczeniem, że kilka lat po premierze twórcy prezentowali Shadowgun Legends – mobilną kontynuację słynnych strzelanek FPS. 

W Shadowgun Legends gracze mogą przejść kampanię fabularną składającą się z dwustu misji i uczestniczyć we wszystkich głównych trybach gry, w tym pojedynkach, arenach i lochach. Możesz ubrać swojego bohatera w zdobyte wyposażenie, a jeśli nie podoba ci się jego wygląd, to pomogą kombinezony oraz dodatkowa broń.

W 2019 roku gra Shadowgun Legends zdobyła nagrodę Google Play w nominacji najpiękniejszej gry. Całkiem zasłużono.

Mortal Kombat X

W 2011 roku NetherRealm Studios postanowiło wznowić kultową serię Mortal Kombat. A w 2015 roku dokonało kolejnej rewolucji: najnowszy Mortal Kombat X został wydany nie tylko na tradycyjne platformy, ale także na urządzenia mobilne. Wersja „przenośna” różni się oczywiście od zwykłych bijatyk: ma mocne elementy RPG, bitwy toczone są w formacie 3×3, sterowanie jest uproszczone. Jednak z biegiem czasu gra ewoluowała – do czasu premiery Mortal Kombat 11 jej postacie zostały dodane do Mortal Kombat Mobile.

Mortal Kombat Mobile ma obecnie ponad 130 dobrze renderowanych postaci walczących na znakomicie wykonanych arenach. Grę można uruchomić na stosunkowo słabych urządzeniach, ale potężny smartfon pozwala zobaczyć ją w całej okazałości: przy maksymalnych ustawieniach gra niewiele ustępuje tym samym konsolowym wersjom.

Genshin Impact 

Nie możemy nie wspomnieć Genshin Impact – „najświeższej”, najpopularniejszej i najbardziej dochodowej w tej chwili i, co już jest, najbardziej „żarłocznej” gry. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma nic specjalnego do naprężania wszelkiego rodzaju „kawałków żelaza”: świat, choć otwarty, jest bardzo bajecznie udekorowany, a bohaterowie nie starają się zmieniać ubrań na każdym kroku. Tak, różnorodność efektów elementarnych jest imponująca, podobnie jak cały system walki z natychmiastową zmianą postaci, ale to nie znaczy, że każdy nowy smartfon na rynku poradzi sobie z grą.

Można oczywiście winić Genshin Impact za brak optymalizacji – zwłaszcza, że ​​jego „duże” wersje się zacinają. Ale z czasem może się to zmienić. W międzyczasie musimy przyznać, że na urządzenia mobilne praktycznie nie ma, innych tego typu, gier. W końcu gdzie indziej można podziwiać światła świetlików na bezkresnym polu, skakać szybowcem z najwyższej wieży, spoglądać na migające pod skrzydłami drogi i obozy, biegać po chodniku starego miasta, wspinać się do fantastycznych lochów – i to wszystko da się grać z przyjaciółmi!

Oczywiście dobra grafika wcale nie jest gwarancją sukcesu gry, a sama koncepcja piękna dla wielu jest inna. Wziąć do przykładu Into the Dead 2, którą wielu z nas uważa za cudowną, choć to tylko ze względu na klimat. Albo The Walking Dead, która opiera się na stylizacji komiksowej. Albo The Silent Age, w której świat jest dwuwymiarowy – te wszystkie gry należą do najlepszych ze względu jakościowej grafiki.

Ważne są gry, które obnoszą się wszystkimi zaletami tradycyjnego trójwymiarowego obrazu z nastawieniem na realizm. W końcu co, jak nie te gry, zmuszają nas do kupienia ponadprzeciętnego smartfona?

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *