Tim Cook potwierdza, że ​​Apple kupi chipy TSMC wyprodukowane w Arizonie
0

Tim Cook potwierdza, że ​​Apple kupi chipy TSMC wyprodukowane w Arizonie

0

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, potwierdził, że Apple planuje zakup chipów z amerykańskich fabryk TSMC. Będą one budowane w Arizonie, donosi CNBC.

„Dziś to dopiero początek. Dziś łączymy wiedzę TSMC z niezrównaną pomysłowością amerykańskich pracowników. Inwestujemy w silniejszą, jaśniejszą przyszłość, sadzimy nasze ziarno w Arizonie. W Apple jesteśmy dumni, że możemy wspierać jego rozwój.”

TSMC produkuje wszystkie chipy, które są używane w iPhone’ach, iPadach, komputerach Mac i innych urządzeniach Apple. Obecnie chipy są produkowane głównie na Tajwanie, ale TSMC buduje dwie fabryki w Arizonie. Apple stara się przenieść więcej produkcji do Stanów Zjednoczonych. TSMC planuje wydać 40 miliardów dolarów, przy czym pierwsza fabryka zostanie otwarta w 2024 r., a druga w 2026 r.

Jedna z fabryk TSMC w Arizonie będzie produkować chipy 4-nanometrowe, gdy zostanie otwarta w 2024 roku. TSMC będzie produkować 20 000 płytek miesięcznie, a Apple wykorzysta około jednej trzeciej produkcji. W przyszłości TSMC wykorzysta fabrykę do produkcji jeszcze bardziej zaawansowanych 3-nanometrowych chipów dla Apple.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *