Fabryka TSMC w Arizonie będzie produkować chipy 4 nm od 2024 roku
0

Fabryka TSMC w Arizonie będzie produkować chipy 4 nm od 2024 roku

0

Fabryka TSMC w Arizonie, jak tylko zostanie otwarta w 2024 roku, rozpocznie produkcję 4nm chipów. To wszystko dzięki namowom Apple i innych firm.

Pierwotnie planowano, że fabryka rozpocznie produkcję 5-nanometrowych chipów. Jednak Apple i inne firmy coraz częściej chcą pozyskiwać komponenty ze Stanów Zjednoczonych. Natomiast TSMC zaktualizowało swoje plany, aby zakład mógł dostarczać więcej najnowocześniejszych chipów.

„Apple i inne duże firmy technologiczne polegają na TSMC w zakresie swoich potrzeb i produkcji chipów. Zmiana oznacza, że ​​będą mogli uzyskać więcej swoich procesorów z USA. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział wcześniej pracownikom, że jego firma planuje pozyskiwać chipy z fabryki w Arizonie.”

Nowe plany mają zostać ogłoszone w Phoenix w następny wtorek z prezydentem Joe Bidenem, sekretarzem handlu Giną Raimondo i dyrektorem generalnym Apple Timem Cookiem, a także dyrektorem generalnym AMD Lisą Su oraz założycielem i dyrektorem generalnym Nvidii Jensenem Huangiem.

Oprócz 4-nanometrowego zakładu produkcyjnego, TSMC podobno oficjalnie ogłosi plany drugiej fazy obejmującej sąsiedni zakład. Natomiast ma on produkować jeszcze bardziej zaawansowane 3-nanometrowe chipy. Jednak jest to rozwój, który został ujawniony w zeszłym tygodniu przez założyciela TSMC, Morrisa Changa.

Najnowsze układy Apple są produkowane w 5-nanometrowym procesie technologicznym. Przejście na bardziej zaawansowane procesy powinno zaowocować znaczną poprawą wydajności i efektywności energetycznej.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *