TSMC wyprodukuje chipy 3 nm dla Apple w zakładzie w Arizonie
0

TSMC wyprodukuje chipy 3 nm dla Apple w zakładzie w Arizonie

0

Dostawca chipów Apple TSMC planuje masową produkcję 3-nanometrowych chipów nowej generacji w swoim zakładzie w Arizonie o wartości 12 miliardów dolarów. Twierdzi tak założyciel tajwańskiej firmy.

Rozmawiając z dziennikarzami w poniedziałek w Tajpej, Morris Chang powiedział, że 3-nanometrowa fabryka będzie zlokalizowana w tym samym miejscu w Arizonie, co 5-nanometrowa fabryka.

Mówi się, że Apple przenosi swój niestandardowy krzem do procesu 3 nm, zaczynając od układu M2 Pro lub M3. Oczekuje się, że zarówno układ Apple ‌M3‌ dla komputerów Mac, jak i układ A17 dla modeli iPhone 15 Pro będą produkowane w oparciu o ulepszony proces 3 nm firmy TSMC. Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że spodziewa się, że ‌M2‌ Pro zostanie użyty w przyszłorocznych aktualizacjach 14-calowego MacBooka Pro i 16-calowego MacBooka Pro, a także wysokiej klasy Maca mini.

Przejście na bardziej zaawansowany proces zwykle skutkuje lepszą wydajnością i efektywnością energetyczną. Umożliwia to szybsze prędkości i dłuższą żywotność baterii w przyszłych komputerach Mac i iPhone’ach. Firma twierdzi, że planuje produkcję seryjną w drugiej 2023 roku.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *