Telewizja na żywo w iPadzie od Cablevision
1

Telewizja na żywo w iPadzie od Cablevision

1

Podczas ostatniego Time Warner Cable, padła propozycja o dodaniu aplikacji na iPada Live TV, do oglądania telewizji, z szerokim wyborem kanałów na żywo.

Propozycja ta spotkała się z ostrym sprzeciwem wielu dostawców podobnych treści, w tym Viacom, Discovery i Fox. Cablevision zgodził się jednak wydać aplikację dla iPada z pełnym dostępem do swoich pakietów telewizyjnych.

Aplikacja ta miała by oferować około 300 kanałów na żywo i dostęp do VOD (wideo na żądanie), oraz możliwość nagrywania z funkcją programowania wybranego materiału.
Cablevision zastrzega, że będzie działał zgodnie z aktualnymi umowami licencyjnymi. Jego kluczowym argumentem jest fakt, że zawartość, którą chce udostępnić użytkownikom iPada nie ma być przesyłana przez Internet, a bezpośrednio przez sieć telewizji cyfrowej, połączonej z iPad?em przez modem Optium.

Korzystając z takiego rozwiązania Cablevision faktycznie miałby pełne prawo do rozpowszechniania telewizji na żywo w swoim systemie.

Oczywiście pomysł Cablevision nie podoba się innym dostawcom, ponieważ zastosowanie go wiązało by się z dużymi stratami w ich interesie. Tym ciekawsza będzie więc oficjalna odpowiedź dostawców treści telewizyjnych na ofertę Cablevision.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *