Home Newsy Szwajcarscy producenci zegarków odmawiają współpracy z Apple
Szwajcarscy producenci zegarków odmawiają współpracy z Apple
0

Szwajcarscy producenci zegarków odmawiają współpracy z Apple

0

Ikona

Inteligentny zegarek od Apple choć przypisano mu nazwę roboczą i wielokrotnie podejmowano próby zmierzające do zilustrowania wyobrażeń na temat jego wyglądu wciąż pozostaje słodką tajemnicą i pobożnym życzeniem wielu użytkowników. Przedmiot licznych plotek, których autentyczność ciężko zweryfikować mógł jednak faktycznie znaleźć się przez jakiś czas na deskach kreślarskich projektantów z Cupertino.

Projekt związany z iWatchem był rzekomo traktowany przez Apple w sposób bardzo poważny, a cechowało go dalece zaawansowane stadium rozwoju. Mogą na to wskazywać kolejne doniesienia autorstwa Financial Times, według których kalifornijskie przedsiębiorstwo miało prowadzić rozmowy z uznanymi producentami zegarków działającymi na terenie Szwajcarii.

1

Nie od dziś wiadomo, iż tamtejsze manufaktury cieszą się sławą i szacunkiem na całym świecie, a precyzyjna mechanika poparta jest fachową wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem zegarmistrzów. Niestety negocjacje dotyczące współpracy związanej z produkcją iWatcha spełzły na niczym, a taka marka jak choćby Swatch jasno sprecyzowała swój pogląd w temacie. CEO koncernu nie widzi podstaw by zawrzeć kontrakt partnerski z jakimkolwiek z graczy na rynku, w tym także i Apple. Powodem jest ochrona danych dotyczących unikalnych rozwiązań praktykowanych przez firmę oraz dbałość o jej osiągnięcia.
Co ciekawe w przeszłości podejmowane były przez Apple działania zmierzające do zwerbowania pracowników należących do luksusowych marek zegarmistrzowskich takich jak choćby Hublot. Niestety i tutaj wkradło się niepowodzenie.

2

Czy w takim razie przeciwności losu jakim musiało stawić czoła Apple zaważą nad przyszłością iWatcha? Na to pytanie w chwili obecnej nie ma jasnej odpowiedzi. Jeśli wierzyć plotkom inteligentny zegarek od Apple ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku i stanowić uzupełnienie funkcjonalności aplikacji Healthbook, która pojawi się na pokładzie systemu iOS 8.

Źródło: MacRumors, Zdjęcia konceptu są autorstwa Gábor Balogh

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)