Ustawienia iPhone’a, o których być może nie miałeś pojęcia!
Hej, hej! Przed Wami świetne ustawienia iPhone’a, o których być może nie mieliście pojęcia. Zapraszam!
Poznaj ustawienia iPhone’a, o których być może nie miałeś pojęcia!
1. Zmiana tła i wyświetlania notatek
Wchodząc w Ustawienia > Notatki, niżej możecie zauważyć grupę Wyświetlanie. Tam znajdziecie wiele ciekawych opcji na ich zmianę, takich jak „Notatki zaczynaj od…”, „Tła notatek”, a także ukazane niżej na zrzucie ekranu „Linie i siatki”. To nic wielkiego, ale jednak może naprawdę pomóc, przykładowo gdy notujecie dużo i często, w tym rzeczy związane z nauką i nie tylko.
2. Tagi apki Notatki
W Ustawieniach > Notatki, tak jak na zrzucie ekranu wyżej, możecie znaleźć opcję „Konwertuj automatycznie na tagi”. Włączenie tej funkcji pozwala Wam na oznaczanie notatek, tym samym tworząc grupę, którą łatwo będzie odnaleźć. Może być to #matematyka, #praca, #piosenki i nie tylko. Szczególnie fajnie może to działać na iPadzie, jeżeli korzystacie z tej apki i lubicie tworzyć swoje notatki w formie rysunkowej.
3. Własny tryb skupienia
Jeżeli żaden z trybów skupienia Wam nie odpowiada, możecie stworzyć swój własny. Zrobicie to wchodząc w Ustawienia lub z poziomu panelu wysuwanego z góry, gdzie możecie zmienić głośność, jasność ekranu czy właśnie dodać własny tryb skupienia. Po dodaniu, ustawić trzeba jego nazwę, ikonkę, kolor i atrybuty, jak: kto może naruszać tryb skupienia, jakich aplikacji ma dotyczyć i wiele innych rzeczy, które sprawią, że całość będzie spersonalizowana pod Was. Polecam!
4. Przygaszanie własnej tapety w trybie nocnym
Tryb nocny (inaczej wygląd ciemny) pozwala Wam na korzystanie z aplikacji w ciemnej kolorystyce, dzięki czemu Wasze oczy lepiej zniosą nocne przesiadywanie przed ekranem telefonu. Jeżeli macie jednak jasną tapetę, bo taka Wam się podoba, to każde przejście na ekran główny i tak spowoduje chwilowy szok dla oczu. Z pomocą przychodzi „Wygląd ciemny przygasza tapetę” w Ustawieniach > Tapeta. Dzięki temu jasna tapeta nie będzie razić w oczy, gdy zdecydujecie się posiedzieć chwilę na telefonie przed snem.
5. Wyłączenie Touch lub Face ID i kodu przy funkcjach zablokowanego ekranu
Jeżeli chcecie oddzwonić do kogoś podczas gotowania, gdy telefon leży na blacie, a Wy ostatnie o czym marzycie to podchodzić do niego i nachylać tak, aby się odblokował, lub chcecie wyłączyć lampkę w pokoju gdy telefon leży na szafce nocnej bez konieczności podnoszenia go i odblokowywania, mam dla Was dobrą informację. Wszystkie czynności, które można wykonać z poziomu zablokowanego ekranu i które wymagają Touch lub Face ID i kodu, można ustawić w taki sposób, aby odblokowywanie urządzenia nie było w stosunku do nich konieczne. Wystarczy wejść w Ustawienia > Touch/Face ID i kod > Zastosowania Touch/Face ID i… Gotowe! W dodatku, w zakładce „Inne aplikacje” możecie wyłączyć dostęp tej funkcji do aplikacji firm trzecich, takich jak mObywatel i nie tylko.
6. Połączenia przychodzące w formie baneru zamiast pełnego ekranu
Jeżeli chcecie, aby połączenia przychodzące były w formie baneru zamiast pełnego ekranu gdy telefon jest odblokowany, wystarczy wejść w Ustawienia > Telefon > Przychodzące i zmienić opcję na „Baner”. Gotowe!
7. Udostępnianie notatek w aplikacji Notatki
Jeżeli chcecie, aby ktoś mógł zapoznać się z Waszymi notatkami, ale nie uśmiecha Wam się kopiowanie całości i wrzucanie do innego programu tekstowego lub wysyłanie tego w formie zrzutów ekranu, dobrze trafiliście. Wystarczy włączyć aplikację Notatki, wybrać tę, którą chcecie udostępnić, przesunąć po niej palcem w lewą stronę i wybrać niebieskie pole z ikonką sylwetki człowieka z plusem. Następnie wystarczy wybrać, komu chcecie ją udostępnić.
Mam nadzieję, że choć jedna rzecz przyda się Wam w codziennym korzystaniu z telefonu. Do zobaczenia niedługo, pa!