Home Newsy Świetlana przyszłość Apple TV? Całkiem możliwe
Świetlana przyszłość Apple TV? Całkiem możliwe
0

Świetlana przyszłość Apple TV? Całkiem możliwe

0

Ikona

Apple TV od początku swojego istnienia pozostawało w cieniu innych urządzeń giganta z Cupertino, a ten przyznawał się niejednokrotnie do faktu, iż traktuje swój produkt jako dodatek będący owocem hobbystycznego zacięcia.
Patrząc w przeszłość na małe, czarne, plastikowe pudełko rzeczywiście widać (i to wyraźnie), iż Apple TV przez lata kochane było miłością macochy o wątpliwej reputacji.

Praktycznie kompletny brak wsparcia ze strony Apple, czy też próby uatrakcyjnienia telewizyjnej przystawki w oczach potencjalnych nabywców stało się nawet w pewnym momencie przyczynkiem do snucia domysłów o możliwym wycofaniu produktu z portfolio.
Oczywiście nie można tu mówić o kompletnym ignorowaniu urządzenia, wszak jesienią zeszłego roku pojawiło się duże uaktualnienie oprogramowania, przynoszące nowe funkcje, a także nadano produktowi lekko zmieniony wygląd jednak to troszkę za mało.

Tymczasem serwisy technologiczne na przełomie ostatnich dni rozpisują się w temacie wskrzeszenia Apple TV i nadania mu nowego znaczenia na rynku.
Informacji jest wiele, a wszystko wskazuje na to, iż faktycznie przy telewizyjnej przystawce dzieje się dużo, a sam gadżet przejdzie dość poważną metamorfozę.
Poczynając od świeżego image, a skończywszy na funkcjonalności oraz oprogramowaniu.
To ostatnie ma dostać zdaniem serwisu iLounge wsparcie dla kontrolerów do gier oraz nowego typu plików multimedialnych, zapewne związanych z rozrywką. Coraz częściej także mówi się o odrębnym sklepie, coś na wzór App Store, w którym oferowane byłby wyłącznie tytuły kompatybilne z Apple TV właśnie.
Portal 9To5Mac także dorzuca garść informacji związanych z rzekomą, nową wersją Apple TV. Jego zdaniem nadchodzące urządzenie zyska funkcję routera, zastępując poniekąd obecnie sprzedawane AirPort Express.
W sieci pojawiły się także spekulacje, iż tajemniczy produkt będzie równocześnie wyposażony w tuner TV, co pozwoliłoby na przeglądanie oferty programowej telewizji cyfrowej oraz sieci kablowych.

Powyższe plotki może potwierdzać po części zachowanie Apple, które przygotowało odrębną sekcję na swojej stronie internetowej, poświęconą właśnie Apple TV. Co ciekawe podstrona znajduje się w sąsiedztwie pozostałych urządzeń, co ma podkreślić wagę „czarnej skrzynki” w całej ofercie hardwerowej.
Warto także dodać, iż od niedawna dostępny jest także całkiem nowy kanał telewizyjny Red Bull TV obfitujący w programy sportowe oraz muzyczne.

Nowy system dedykowany Apple TV ma pojawić się wraz z premierą iOS 7.1 w marcu bieżącego roku, zaś innowacyjna wersja Apple TV według publikowanych raportów miałaby ujrzeć światło dzienne w pierwszej połowie 2014.

Źródło: 9T05Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *