Sprawdziłem jak działa E-NANNY ? Elektroniczna niania z Polski
Elektroniczna niania to pomocny gadżet znany od wielu lat. Popularne radyjka przy łóżeczkach niemowlaków towarzyszyły nowoczesnym mamom już na początku lat dziewięćdziesiątych. E-NANNY to nowoczesny i co warto dodać polski sposób na to, by nasz mały członek rodziny był zawsze pod kontrolą.
Do skorzystania z aplikacji potrzebne są dwa urządzenia – Rodzic, czyli odbiornik i Dziecko, będące nadajnikiem. Rodzicem i Dzieckiem może być smartfon z systemem Android bądź iOS, tablet iPad oraz komputer z systemem Windows, Mac OS X i Linux. Ilość obsługiwanych platform sprawia, że system E-NANNY jest niezwykle uniwersalny i co ważne, nie wymaga od nas dużych nakładów finansowych. W końcu niemal w każdym domu jest jakiś komputer, a w naszych kieszeniach smartfon. Często nie jeden.
Komunikacja bez ograniczeń
Komunikacja między urządzeniami w zależności od jego możliwości technicznych może się odbywać przy pomocy bezprzewodowego połączenia WiFi lub dzięki sieci komórkowej i pakietowej transmisji danych. To zwiększa nam funkcjonalność systemu. Nie musimy z naszej elektronicznej niani korzystać tylko w obrębie mieszkania.
Możemy z powodzeniem nasłuchiwać nasze dzieci gdy jesteśmy w pracy, a one są pod nadzorem opiekuna. Również możemy kontrolować naszą babcię lub starszego ojca będąc w swoim domu, gdy ten zmaga się z chorobą i jest bez opieki. Ogranicza nas w zasadzie tylko zasięg – bezprzewodowej sieci lub tej komórkowej.
Jak włączyć?
Zestawienie połączenia jest dziecinnie łatwe. Uruchamiamy aplikację na obu urządzeniach, logujemy się do swojego konta, które założymy na stronie https://e-nanny.info i wybieramy na nich tryb działania Rodzica i Dziecka. Już po chwili w głośnikach sprzętu odbiorczego usłyszymy wszystkie dźwięki dobiegające z pokoju dziecka. Drobnym minusem jest to, że aplikacja wymaga od nas ciągłej pracy. Urządzenie w trybie nadawczym i odbiorczym nie może zostać przełączone w tryb uśpienia. Aplikacja nie działa także w. tle. Dlatego jeżeli chcemy podczas słodkiego snu dziecka pograć na tablecie, na którym nasłuchujemy jego płaczu w Angry Birds, to niestety, musimy zaopatrzyć się w dodatkowy tablet. Wynika to jednak z ograniczenia sprzętowego, a nie samej aplikacji. Te komputerowe bez problemu działają w tle.
Z bajkami lub bez
Aplikacja E-NANNY dostępna jest w AppStore bezpłatnie. Samo używanie programu jest już jednak płatne. Dostępne są dwie wersje – podstawowa i rozszerzona. Obie posiadają abonament uprawniający do korzystania z nich przez okres jednego roku oraz dożywotnio. Wersja rozszerzona prócz funkcji związanej z nasłuchem, pozwala również na zdalne uruchamianie bajek dla dzieci. Bajek jest dwadzieścia. Są to bajki dobrze znane każdej mamie, napisane przez Christiana Andersena i braci Grimm. Są wśród nich tak kultowe jak Calineczka, Kopciuszek, Brzydkie Kaczątko, ale i mniej znane jak Pies i wróbel, Trzy pióra czy Wilk i człowiek. Programiści zadbali o to by bajkę słyszał jedynie najbardziej zainteresowany. Brakuję mi tu trochę możliwości wstrzymania odtwarzania głosu lektora gdy słyszymy, że nasza pociecha smacznie śpi i zmiany utworu, gdy wyraźnie widać, że bajka się nie podoba. Można to co prawda rozwiązać poprzez rozłączenie połączenia i jego ponowne nawiązanie, ale chyba nie tak to powinno wyglądać. Dużym plusem jest to, że ponowne nawiązanie połączenie nie wymusza na nas ingerencji w urządzeniu Dziecka. Jest nawiązywane automatycznie.
Zakup licencji za E-NANNY nie jest drogi. Roczna opcja w wersji standard kosztuje 17 złotych. Ta bez ograniczenia czasowego jest dwukrotnie droższa. Rozszerzona niania umożliwiająca odtwarzanie bajek to już koszt 28 złotych na rok lub 56 złotych w wersji nieograniczonej działaniem czasowym. Istnieje także licencja 6 miesięczna. Za nią zapłacimy tylko przy pomocy płatności SMS Premium. W wersji standardowej jej koszt to 11,07zł, a rozszerzonej aż 30,55zł.
Więcej na https://e-nanny.info
AppStore: E-Nanny for iPhone