Samsung Galaxy S23 Ultra jest o 21% wolniejszy w porównaniu do iPhone 14 Pro
0

Samsung Galaxy S23 Ultra jest o 21% wolniejszy w porównaniu do iPhone 14 Pro

0

Kurz po premierze najnowszych flagowych galaktyk samsunga jeszcze nie opadł. Dziś dowiedzieliśmy się natomiast, że najlepszy przedstawiciel, czyli Samsung Galaxy S23 Ultra jest znacznie mniej wydajny, niż flagowy smartfon od Apple, czyli iPhone 14 Pro.

Według niedawno ujawnionych wyników Geekbench 5, najnowszy Samsung Galaxy S23 Ultra jest o 21,02% wolniejszy w porównaniu do swojego najbliższego rywala, Apple iPhone 14 Pro. Galaxy S23 Ultra uzyskał 1480 punktów za wydajność pojedynczego rdzenia, a iPhone 14 Pro uzyskał wyższy wynik 1874. W podobnym duchu wydajność wielordzeniowa była również znacznie niższa o 14,86% w przypadku nowego flagowca Samsunga, średnio na poziomie 4584, w porównaniu do iPhone’a 14 Pro z wynikiem 5384.

Od samego początku Samsung traci wydajność dzięki swojej flagowej ofercie Galaxy w porównaniu z iPhonem. W ostatnich latach luka ta powiększała się, głównie dzięki doskonałej technologii chipów ARM firmy Apple oraz znacznemu wzrostowi prac badawczo-rozwojowych. W rezultacie zarówno chipy Qualcomm Snapdragon, jak i Samsung Exynos z trudem nadążają.

Źródło: comparedial

5/5 - (1 vote)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.