Recenzja Yamaha MusicCast 20 – bezprzewodowy system audio wspierający AirPlay
Recenzja Yamaha MusicCast 20 – bezprzewodowy system audio wspierający AirPlay

Recenzja Yamaha MusicCast 20 – bezprzewodowy system audio wspierający AirPlay

0

Świat przechodzi coraz bardziej na łączność bezprzewodową i jest to bezapelacyjny fakt. Coraz więcej rzeczy codziennego użytku możemy obsłużyć bez jakichkolwiek przewodów. Zaczynając od ładowania telefonu po słuchanie muzyki. Nasz dom możemy wyposażyć w szeroko pojęte spektrum muzyczne za pomocą bezprzewodowego systemu audio multi-room. Na rynku istnieje wiele różnych ciekawych opcji, z których możemy korzystać aby uczynić z naszego domu prawdziwe bezprzewodowe centrum muzyczne. Dzięki takim urządzeniom jesteśmy w stanie nagłośnić każdy kąt w naszym domu. Wszystko łączy się ze sobą bezprzewodowo, a sterowanie odbywa się za pomocą smartfona lub AirPlay. Do moich skromnych progów zawitał niewielki, ale mocny i skutecznie nagłaśniający nawet duże pomieszczenia głośnik MusicCast 20.

Takie urządzenie może służyć na kilka sposobów – jako samodzielny głośnik, lub jeden z wielu innych, który łączy się z innymi wspierającymi system bezprzewodowego grania. Dodatkowo taki głośnik, może być użyty do budowania systemu kina domowego, który będzie pełnił rolę głośnika efektowego, a uwierzcie mi ten sprzęt potrafi wiele jako samodzielny głośnik domowy, a w połączeniu z innymi z rodziny MusicCast są razem w stanie dokonać czegoś naprawdę wielkiego!

Yamaha naprawdę potrafi tworzyć sprzęty audio z pasją, od lat zalewa rynek porządnym sprzętem, można powiedzieć że jest ona jedną z najlepszych firm w tej kategorii.

Co w zestawie sprzedażowym?

W zestawie otrzymujemy głośnik bezpiecznie zapakowany w niewielkich rozmiarów karton. wewnątrz znajdziemy kabel zasilający, instrukcję obsługi i oczywiście wisienkę na torcie czyli nasz głośnik – Yamaha Musiccast 20. Przede wszystkim pierwsze co przyjdzie na myśl po wyjęciu głośnika z opakowania jest jego spora waga (2,2 kg), którą zaliczam jako plus, ponieważ czuć że sprzęt jest porządnie wykonany z materiałów najwyższej jakości. Urządzenie możemy zaliczyć do całkiem niewielkich w momencie kiedy mowa o głośniku domowym, który będzie służył samodzielnie lub w parze. Jeśli spojrzymy na niego jednak jako jeden z głośników efektowych to powiem, że w tym przypadku jest on całkiem spory. Punkt widzenia zależy od tego w jakim celu będziecie chcieli go kupić. 

Oferowana przez głośnik moc wynosi równe 40 watów – nie za dużo, nie za mało. W praktyce wygląda to jednak zdecydowanie bardziej na plus. Dźwięk wydobywający się z głośnika jest pełen szczegółów, a bass koi bębenki każdego w pobliżu niego. Co ciekawe i bardzo ważne nawet na najwyższym poziomie głośności dźwięk jest krystalicznie czysty.

Sterowanie

Na górnej części głośnika znajdziemy centrum sterowania. Dzięki niemu jesteśmy w stanie wykonać wszystkie najważniejsze operacje takie jak zmiana piosenki, poziomu głośności, czy ustawić budzik – tak możemy ustawić alarm, który obudzi nas dźwiękami naszej ulubionej piosenki. Oprócz tego co napisałem znajdziemy tam jeszcze guziki tak zwanego „szybkiego wyboru” do których przypisać możemy na przykład wybrane stacje radiowe.

Całą zabawę z instalacją i konfiguracją głośnika zaczynamy od pobrania darmowej aplikacji na urządzenie z systemem IOS lub Android. Do poprawnego działania potrzebna jest sieć wi-fi, dzięki której głośnik jest w stanie działać z każdym urządzeniem wspierającym.

Musiccast 20 wspiera wszystkie najpopularniejsze serwisy streamingowe takie jak Spotify, Tidal, Deezer i wiele innych. Tak wiem, świat nie kończy się tylko na internetowym graniu, dlatego głośnik wspiera również odtwarzanie plików w wysokiej jakości high-res. Dostępne porty, z których możemy skorzystać na spodzie urządzenia to wyjście ethernet i jedno USB serwisowe.

Podsumowując, propozycja od Yamahy zwana Musiccast 20 jest na pewno dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie wygodę i estetykę, w tym również brak kabli łączących całość. Fajne jest to, że w naszym domu możemy zbudować cały, duży ekosystem nagłośnieniowy działający osobno, lub razem kiedy tylko chcemy. Omawiany głośnik oferowany jest na rynku w dwóch kolorach do wyboru – czarnym i białym. Cena jaka przyjdzie nam zapłacić to około 1150 złotych.

Głośnik do testów dostarczyła firma Top HiFi & Wideo Design

Recenzja Yamaha MusicCast 20 – bezprzewodowy system audio wspierający AirPlay

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • jakość wykonania i solidność konstrukcji
  • potężne brzmienie i krystaliczna jakość
  • łatwość konfiguracji
  • wsparcie serwisów streamingowych
  • integracja z innymi urządzeniami z rodziny "MusicCast"

Wady

  • cena, w momencie jeśli chcemy zbudować zestaw kina domowego
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *