Recenzja XTORM Worx USB-C Docking Station 13-in-One | Z tą przejściówką nie będziesz potrzebował żadnej innej

Recenzja XTORM Worx USB-C Docking Station 13-in-One | Z tą przejściówką nie będziesz potrzebował żadnej innej

Recenzja XTORM Worx USB-C Docking Station 13-in-One | Z tą przejściówką nie będziesz potrzebował żadnej innej

0

Stacja dokująca XTORM Worx USB-C Docking Station 13-in-One to urządzenie dla najbardziej wymagających użytkowników. Pozwala doposażyć naszego Macbooka w konsekwentnie odbierane wraz z kolejnymi generacjami komputerów porty, wciąż będące dla wielu z nas kluczowe w codziennej pracy.

Od kiedy używam XTORM Worx USC-C Docking Station, zastanawiam się jak mogłem wcześniej bez niego funkcjonować? Owszem, używałem na co dzień różne przejściówki. Z jednych byłem zadowolony bardziej. Z innych mniej. Jednak XTORM Worx USC-C Docking Station to urządzenie na zupełnie innym poziomie od tych wszystkich adapterów, które do tej pory posiadałem, bo całkowicie kompletne. Mając je na stole, posiadanie jakiejkolwiek innej przejściówki mija się z celem. Po prostu XTORM Worx USC-C Docking Station ma wszystko.

Co w zestawie sprzedażowym?

Poza samym urządzeniem XTORM Worx USC-C Docking Station producent dołączył dwa przewody. Oba, to przewody z wtykami USB-C, w tym jeden z obu stron zakończony dwoma USB-C. Ten nietypowy, podwójny przewód USB-C, to główny przewód do komunikacji z komputerem. Zajmuje w naszym maku aż dwa porty, ale dzięki temu możemy sprostać wymaganiom transferowym tak wielu interfejsów, jakie oferuje nam XTORM Worx USC-C Docking Station.

W zestawie nie ma zasilacza. Aby zasilić adapter, koniecznym jest posiadanie zasilacza od naszego komputera z wyjściem USB-C. Przewód, którym zasilimy stację nie stanowi problemy, gdyż ten producent dołączył i sprawia on wrażenie naprawdę bardzo wysokiej jakości. Co prawda został on dołączony z myślą o użytkownikach komputerów z Windowsem, ale kogo to interesuje ;-)? Taki solidny, gruby kabel w mocnej silikonowej izolacji zakończony metalowymi wtykami z pozłacanymi stykami. Przystawka wspiera 100W zasilacze (z obsługą PD) i potrafi ładować podłączony do niej komputer z maksymalną mocą 87 W. Z powodzeniem pociągnie więc najbardziej prądożerne laptopy Apple, w tym dużego 16” calowego Macbooka Pro.

Pierwsze wrażenie

Niewielkich rozmiarów wieżyczka z portami wygląda bardzo ładnie. Szczególnie dobrze komponowałaby się ze stojącym obok komputerem w kolorze Space Grey, gdyż w takim kolorze została wykonana jej obudowa.

Użyto tutaj anodyzowanego aluminium oraz tworzywa sztucznego. Urządzenie wyposażono w porty po obu stronach. W części – nazwijmy ją tylną – znajdziemy ich najwięcej. To tutaj umieszczono złącza systemowe, do których podłączamy zasilanie oraz kabel transmisji pozwalający nawiązać połączenie z komputerem przez dwa porty USB-C. Ponadto zdecydowano się na wyposażenie tej części w dwa porty USB 2.0 oraz dwa 3.0 typu A każdy, a także jeden Display Port Input (1.4) i dwa wyjścia HDMI z obsługą monitorów 4K/60Hz. Nie zabrakło również gigabitowego portu Ethernet.

Front tylko w części został zajęty przez interfejsy. Tu znajdziemy również 2 porty USB 3.0 typu A, jedno złącze USB typu C, a także wyjście dla słuchawek z mikrofonem w standardzie JACK 3.5mm.

Całość wykonana jest bardzo schludnie i choć urządzenie jest dość lekkie  (328 gramów), to dzięki odpowiednio dobranemu środkowi ciężkości i stabilnym antypoślizgowym nóżkom, nie przewraca się nawet pod naporem wielu podłączonych przewodów..

Podsumowanie

XTORM Worx USB-C Docking Station 13-in-One holenderskiej firmy Telco Accessories, to bardzo praktyczna stacja dokującą zwiększająca możliwości komputerów Apple, ale również tych z Windowsem, wyposażonych w porty USB-C.

Jeżeli po zakupie komputera brakuje Ci dotychczas używanych interfejsów, ta stacja oferuje ich aż 13, co spełni oczekiwania niemal każdego użytkownika. Niestety za to urządzenia trzeba wyłożyć niemal 700 złotych, dlatego warte wydania tych pieniędzy będzie tylko wtedy, jeżeli rzeczywiście będziemy w stanie je w pełni wykorzystać, a jego zakup wynika z konkretnych potrzeb.

W końcu nie każdy potrzebuje adaptera do podpięcia dwóch monitorów 4K, a trzeba sobie uczciwie przyznać, że głównie dla tej funkcjonalności warto wybrać ten konkretny model. Jeżeli ta funkcjonalność jest nam zbędna, na rynku można znaleźć sporo tańsze adaptery z pozostałym funkcjami oferowanymi przez Xtorm. Na minus trzeba zaznaczyć, że w obsłudze nie ma czytnika kart SD. Gdyby taki się pojawił, przejściówka byłaby bez wad i braków.

Recenzja XTORM Worx USB-C Docking Station 13-in-One | Z tą przejściówką nie będziesz potrzebował żadnej innej

Zalety Wady

Zalety

  • Obsługa dwóch monitorów 4K/60HZ po HDMI
  • Możliwość ładowania komputera nawet z mocą 87W
  • Szeroki wybór portów USB
  • Sprawnie działający gigabitowy Ethernet

Wady

  • Cena w okolicach 700 złotych
  • Brak czytnika kart pamięci SD
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *