Recenzja Xblitz IP300 – co potrafi kamera domowa za 140 zł?
Recenzja Xblitz IP300 – co potrafi kamera domowa za 140 zł?

Recenzja Xblitz IP300 – co potrafi kamera domowa za 140 zł?

0

Kamer domowych na rynku jest już coraz więcej, co oczywiście potrafi wprowadzić użytkownika w zakłopotanie. To ogromna branża, która stale się rozwija, oferując nam, użytkownikom coraz to lepsze rozwiązania, które kosztują stosunkowo mniej, niż kilka lat temu.

Recenzja Xblitz IP300

W moje ręce trafiła kamera do użytku domowego od firmy Xblitz, która stworzyła niedrogie urządzenie, a jednocześnie oferujące bardzo dobre parametry i wysoką kulturę pracy. Zapraszam do recenzji Xblitz IP300, czyli najnowszego urządzenia, które dumnie będzie strzec naszego domowego zakątka.

Recenzja Xblitz IP300

Co znajdziemy w zestawie sprzedażowym?

Kartonik, w którym kamerka do nas przyjeżdża już od pierwszych chwil zalewa nas informacjami o zawartości wewnętrznej. Produkt ma się w końcu czym pochwalić, więc wyeksponowanie tego na opakowaniu jest jak najbardziej dobrym posunięcie.

Recenzja Xblitz IP300

Wewnątrz oprócz oczywiście samego dania głównego, czyli naszej nowej kamerki, znajdziemy zasilacz i przewód usb, który niestety jest zakończony złączem Micro USb – dodatkowo przewód jest bardo krótki, co niestety utrudnia późniejsze ustawienie kamery w interesującym nas miejscu.

To oczywiście nie jest dużą wada, ponieważ chyba w każdym domu znajdzie się dłuższy przewód micro usb, lub przedłużacz. Warto jednak o tym pamiętać, że trzeba uzbroić się w dłuższe okablowanie na własną rękę w momencie, gdy będziemy mieli w planach stawiać urządzenie daleko od źródła zasilania. Kolejnymi elementami, które znalazły się w zestawie są śrubki, które pozwolą nam przymocować kamerę do sufitu.

Pierwsza konfiguracja

Konfiguracja rozpoczyna się od pobrania dedykowanej dla kamery aplikacji na smartfony. Apka jest oczywiście w pełni darmowa i dostępna na smartfony z systemem iOS i Android. Konfiguracja trwa dosłownie 2-3 minuty – wszystko jest w łatwy sposób opisane i nikt nie powinien mieć problemu z dodaniem kamery do aplikacji. Po sukcesywnie przeprowadzonej operacji, tak naprawdę nie pozostaje nam nic innego, jak sprawdzić co ta niepozorna kamerka oferuje, a oferuje bardzo dużo!

Specyfikacja techniczna

Ogromną zaletą prezentowanego modelu kamery, jest rozdzielczość Full HD, co przekłada się oczywiście na bardzo dobre odwzorowanie nagrywanych filmów i wykonanych zdjęć. W praktyce jakość jest naprawdę bardzo dobra, a za sprawą wbudowanej podczerwieni kamera zawsze zarejestruje najmniejszy detal, co zaowocuje wysoką jakość obrazu w nocy.

 

Ruchoma głowica

Kamera posiada zintegrowaną obrotową głowicę, dzięki czemu możemy swobodnie podglądać, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność. Głowicą sterujemy za pomocą aplikacji mobilnej przy pomocy „joysticka” – działa to bardzo intuicyjnie i kamera w moim przypadku zawsze reagowała natychmiastowo, co nie jest tak oczywistą kwestią w konkurencyjnych rozwiązaniach.

System wykrywania ruchu w Xblitz IP300

Najwięcej pozytywnych wrażeń wywarł jednak system wykrywania i podążania za postacią, która znajdzie się w polu widzenia soczewki. Jest to pierwszy, tak sprawnie działający system śledzenia, z jakim kiedykolwiek spotkałem się w tego typu urządzeniach.

Test Xblitz IP300

Kamera reaguje na każdy najmniejszy ruch, co sprawia, że jest ona bardzo skuteczna, gdy w mieszkaniu pojawia się ktoś, kogo byśmy w nim nie chcieli.

Test Xblitz IP300

Nagrywanie materiałów i przeglądanie ich

Kamera rejestruje materiały i zapisuje je na karcie pamięci, którą musimy dokupić osobno. Maksymalna wielkość pamięci, jaką kamera jest w stanie obsłuży to 128 GB – w aplikacji możemy na pętli czasowej zobaczyć, co działo się w konkretnych godzinach, a nawet wybrać interesujący nas dzień w kalendarzu. Każdy materiał możemy pobrać na nasz smartfon za pomocą funkcji wbudowanej w aplikację.

Dwustronna komunikacja

Jak najlepiej odstraszyć złodzieja? Powiedzieć mu, że jego działania są zarejestrowane na kamerze, a w drodze jest już policja. Taką możliwość daje nam kamera Xblitz IP300, która posiada wbudowany mikrofon i głośnik. Wbudowany mikrofon i głośnik są na tyle wystarczająco dobrej jakości, abyśmy usłyszeli każdy szmer, oraz żeby każdy usłyszał to, co mamy do powiedzenia.

Test Xblitz IP300

Podsumowanie – to najlepsza kamera w tych pieniądzach!

Kamera Xblitz IP300 służąca do monitoringu domowego to jedna z najbardziej kompletnych kamer, które są dostępne aktualnie na rynku. Patrząc przez pryzmat ceny, jest to praktycznie urządzenie bez wad, które zjada konkurencje na śniadanie niezawodnością, jakością i ogólną funkcjonalnością.

Przez okres testów nie miałem żadnego problemu ze skomunikowaniem się z kamerą, dzięki czemu wiem, że w przypadku potrzeby zarejestrowania jakiegoś zdarzenia: nie zawiedzie mnie. Kamerę Xblitz IP300 kupicie na oficjalnej stronie producenta w cenie 139 zł!

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Bardzo dobra jakość wykonania i spasowania poszczególnych elementów
  • Jakość Full HD
  • Obrotowa głowica, którą możemy sterować z poziomu aplikacji mobilnej
  • Dedykowana aplikacja, która działa bezproblemowo
  • Wbudowana podczerwień, co przekłada się na wysoką jakość nagrań w nocy
  • Dwustronna komunikacja, dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi
  • System śledzenia postaci
  • Cena

Wady

  • Brak
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *