Recenzja X-DORIA Defense TACTICAL – upuszczasz iPhone 11 Pro z 3 metrów i nic 🧐

Recenzja X-DORIA Defense TACTICAL – upuszczasz iPhone 11 Pro z 3 metrów i nic 🧐

0

Recenzja X-DORIA Defense TACTICAL – upuszczasz iPhone 11 Pro z 3 metrów i nic 🧐

0

Pamiętam, jak pisząc recenzję iPhone’a 7 przeżywałem jego cenę niemal 4 tysięcy złotych za pojemności 128 gigabajtów. Dzisiaj za topowy model iPhone’a z większą pamięcią niż podstawowa trzeba dać prawie 6. To chora cena jak na urządzenie, które przy pierwszej, lepszej opcji może Ci upaść i rozbić w dobry mak. Dlatego etui to konieczność, a X-DORIA TACTICAL to mądry wybór.

Wspaniałomyślne Apple całe szczęście nie zwiększyło cen naprawy swoich najnowszych smartfonów na wypadek, gdyby komuś przyszło do głowy go upuszczać i tłuc. Choć oczywiście perspektywa wydania 3 tysięcy złotych za naprawę modelu 11 Pro, w przypadku zbicia tyłu, nie brzmi zachęcająco. Dlatego zamiast sprawdzać jakość odpłatnej obsługi serwisowej Apple, lepiej jest zawczasu zabezpieczyć smartfon na wypadek nieprzewidzianego lotu ku twardej powierzchni.

Solidne etui, to najbardziej oczywista i w mojej ocenie najbardziej skuteczna metoda przeciwdziałania na wypadek upadku telefonu. Dobrze wykonane etui z materiałów pozwalających rozpraszać siłę uderzenia, to klucz do sukcesu, jeżeli nie mamy ochoty odchudzać naszego portfela po i tak dużym wydatku na smartfon. Do testów otrzymałem etui marki X-DORIA, której to produkty już nie raz gościły w moich rękach.

Tym jednak razem od TOPBUY.PL otrzymałem case z serii DEFENSE, w której marka oferuje swoje najbardziej odporne i dobrze zabezpieczające telefon na wypadek uszkodzeń mechanicznych produkty. Etui TACTICAL to nie jest może mistrzostwo subtelnego wzornictwa, ale trudno mu odmówić wzbudzania poczucia solidności i kunsztu z jakim zostało wykonane i wykończone.

Bardzo męsko, a przez to dość ciężko wyglądające etui o lekko cyberpunkowym zacięciu po założeniu na telefon nieco gubi jego pierwotny kształt.

W zasadzie, gdyby nie bardzo charakterystyczna, przy tym niezwykle paskudna wyspa trzech obiektywów, po której od razu widać jaki model telefonu się kryje pod tym case’em, nie sposób byłoby zgadnąć, że trzymany w ręku telefon to właśnie produkt Apple.

Na osobny akapit zasługuje cała technologia, jakiej użyto to wykonania tego etui. Wszak producent gwarantuje, że mając telefon zabezpieczony właśnie X-DORIA Defense Tactical, upadek z nawet 3 metrów na niemający żadnych skrupułów betonowy chodnik, Twój piękny, szklany smartfon nie gruchnie i nie skruchnie. Na dodatek, choć nie robię takich testów, mój iPhone 11 Pro postanowił sam sprawdzić na ile producent mówi prawdę i nie wiem jak, nie wiem, kiedy, wyskoczył w firmowej kuchni z powierzchni kuchenki mikrofalowej na której go pozostawiłem i przekonał się sam, jak to jest spotkać z bardzo bliska firmową podłogę.

 

Śladu nie ma i chyba wcale nie jest to zasługa naklejonego ochronnego szkła ZAGG Invisible Shield, gdyż upadł tyłem, co sugerowało odnalezienie go właśnie w takiej pozycji, leżącego na zakładowej terakocie. Wysokość jaką pokonał, to zaledwie jakieś 1.3m.

Jak to możliwe? Okazuje się, że odporność jest tu gwarantowana wojskowym certyfikatem MIL-STD-810G, a samo etui jest tak dobrze wykonane, że producent udziela na nie dożywotniej gwarancji. W plecach znajdziemy metalowe wstawki, a samo etui wykorzystuje konstrukcję na bazie połączeń plastra miodu. I teraz już wszystko jasne.

Z minusów na pewno trzeba dostrzec zdecydowanie większe gabaryty telefonu po założeniu tego telefonu. Tu jednak nie ma się czemu dziwić. X-DORIA nie oszukała fizyki, tylko zagrała zgodnie z jej prawami.

Co się dało, to zrobiła. Efekt jest taki, że w rozsądnych pieniądzach otrzymujemy solidne etui, które może nie każdemu się spodoba, ale każdemu, kto je kupi nie raz uratuje d..uże pieniądze, które musiałby wydać na naprawę.

Jeżeli poszukujesz etui przede wszystkim solidnego i zapewniającego wysokim poziom ochrony telefonu, X-DORIA Defense TACTICAL to będzie dobry wybór. Może nie najładniejszy, ale najlepiej wykonany i najlepiej zabezpieczający przy tych gabarytach całości.

Etui X-DORIA Defense TACTICAL do testów użyczył sklep TopBuy.eu

Recenzja X-DORIA Defense TACTICAL – upuszczasz iPhone 11 Pro z 3 metrów i nic 🧐

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.