Recenzja Vifa Reykjavik – niby mały, a straszny wariat!

Recenzja Vifa Reykjavik – niby mały, a straszny wariat!

Recenzja Vifa Reykjavik – niby mały, a straszny wariat!

0

Rynek przepełniony jest głośnikami mobilnymi, dlatego producenci starają się, żeby ich urządzenia były oryginalne i „wpadały” klientowi w oko. Kupno małego i poręcznego głośniczka bluetooth często wiąże się ze stratą na jakości odtwarzanego przez urządzenie dźwięku. Jeden z czołowych producentów audio Vifa wyszedł na przeciw i zaprezentował głośnik o nazwie Vifa Reykjavik

 

Pierwsze wrażenia?

Opakowanie skrywa niewielkich rozmiarów urządzenie, do tego papierologie i uwaga, niespodzianka- kabelek zakończony USB-c i fajny materiałowy pokrowiec. Sprzęt przy pierwszym kontakcie budzi wrażenie elegancji, jest stylowy i oryginalny.

Vifa Reykjavik jest małym, zgrabnym głośnikiem, który został wykonany bardzo starannie i w wielkim stylu – materiałowe obicie na górnej części i gumowe wykończenie na dole sprawia rewelacyjne wrażenie zarówno wizualne jak i „dotykowe”.

Dodatkowo producent umieścił bardzo przydatny i praktyczny „wieszaczek”, który jak cała reszta głośnika został wykonany z przyjemnego i trwałego (w tym przypadku) skórzanego materiału.

 

Odsłuch Vifa Reykjavik

Brzmienie małych głośników jak napisałem we wstępie zazwyczaj jest rozczarowujące, ale w tym przypadku jest zupełnie na odwrót. W tak małym urządzeniu o wielkości ludzkiej ręki producent umieścił aż trzy głośniki – dwa wysokotonowe (19 mm) i niskotonowy (70 mm). Co nam to daje w praktyce?

Czysty i klarowny, przepełniony odczuwalnymi basami dźwięk. Poważnie, nie wiem jak producent uzyskał tak bogaty dźwięk w małym i zgrabnym, eleganckim głośniczku. Jeśli dla kogoś jeden głośnik to za mało, producent pozwala na połączenie dwóch jednocześnie i umożliwia stworzenie systemu stereo, za pomocą umieszczonego na spodzie guziczka.

Vifa Reykjavik może służyć również jako zestaw głośnomówiący, dzięki zamontowanym mikrofonom zapewni jak najlepszą jakość połączeń. Urządzeniem sterujemy za pomocą klawiszy dostępnych na spodzie urządzenia.

 

Podsumowanie

Vifa Reykjavik zaskoczył mnie bardzo pozytywnie tym co oferuje w tak kompaktowych rozmiarach. Urządzenie rewelacyjnie spisze się wszędzie tam gdzie potrzebujemy bardzo szerokiego i bogatego spektrum muzycznego w kompaktowych rozmiarach, a do tego potrafi zauroczyć kupującego swoim designem i jakością wykonania.

Sprzęt sprawdza się zarówno w plenerze, jak i zaciszu domowym.

 

Sprzęt do testów wypożyczył sklep Top HI-FI & Video Design 

Recenzja Vifa Reykjavik – niby mały, a straszny wariat!

Zalety Wady

Zalety

  • fantastyczna jakość dźwięku
  • kompaktowe rozmiary
  • czas pracy na baterii
  • wykonanie i designe
  • kabel USB-c w zestawie

Wady

  • Brakuje mi większej ergonomii klawiszy funkcyjnych
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *