Recenzja uchwytu samochodowego G PRO prosto od firmy Xblitz – czy faktycznie zasługuje na miano „PRO”?
Recenzja uchwytu samochodowego G PRO prosto od firmy Xblitz – czy faktycznie zasługuje na miano „PRO”?

Recenzja uchwytu samochodowego G PRO prosto od firmy Xblitz – czy faktycznie zasługuje na miano „PRO”?

0

W dzisiejszych czasach smartfony są nieodłączną częścią naszego życia. Używamy ich codziennie, nawet do totalnie podstawowych zadań i potrzeb. Od rozmów telefonicznych, nawigacji, sprawdzenia pogody czy godziny, zapisywania ważnych dat i wydarzeń. Jest tego mnóstwo. Z tego też powodu zdecydowana większość kierowców posiada już uchwyt do samochodu. Jest to narzędzie, które zdecydowanie ułatwi każdemu pracę bądź codzienne życie. Pod warunkiem, że spełnia ono swoje zadania. Zatem jeżeli nie posiadasz aktualnie uchwytu lub jesteś na etapie zmian, weź pod uwagę G PRO od Xblitz. Nie jest to zwykły uchwyt. Bowiem posiada on wiele ciekawych dodatków i „tajemniczych” dodatkowych zastosowań.

Banalny montaż

Instrukcja, która dołączona jest do zawartości pudełka jest prosta i krok po kroku pokazuje jak zamontować uchwyt. Myślę, że skoro ja sobie dałam radę sama, to każdy sobie z tym poradzi 🙂

Ładowanie indukcyjne

Uważam, że jedną z największych zalet tego uchwytu, jest zdecydowanie ładowanie indukcyjne. Moc pracy ładowarki dochodzi do maksymalnie 15W co daje naprawdę efektywne uzupełnianie baterii w dość krótkim czasie. Oczywiście pod warunkiem, że posiadasz telefon z funkcją ładowania bezprzewodowego o tak wysokiej mocy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują lub pracują i potrzebują korzystać z nawigacji. Osobiście uważam, że ładowanie indukcyjne zdecydowanie ułatwi pracę zawodowym kierowcom. Dzięki takiej możliwości ładowania telefonu, przykładowo taksówkarze mogą cieszyć się długą pracą ich nawigacji. Bowiem co to za taksówkarz, który nie zawiezie klienta pod konkretny adres, ponieważ „telefon mu padł, a nawigacji w głowie brak”? 😉

Naturalnie rzecz biorąc, sama sprawdziłam szybkość ładowania baterii w drodze na uczelnię. Moja jakże pełna przygód wycieczka z domu na uniwersytet trwała około 40 minut. Ładowanie telefonu rozpoczęłam od 12 %, a zakończyłam na 30 %. Uważam, że niestety nie jest to przyzwoity wynik, jednak winy nie mogę całkowicie zrzucić na ładowarkę. Po pierwsze iPhone’y mają ograniczenie ładowania indukcyjnego do 7,5 W, a po drugie nie jestem do końca pewna jaką moc oferuje moja ładowarka samochodowa. Podejrzewam jednak, że nie jest to jakiś wybitny wynik ze względu na to, że w ciągu tak długiego trzymania telefonu na ładowarce, naładował się on zaledwie niecałe 20%. Cóż, z racji iż nie ma tutaj wspierania MagSafe, naszego iPhone’a raczej szybko nie naładujemy.

Należy także wspomnieć o tym, że nawet jeżeli użytkownik uchwytu nie posiada telefonu z możliwością ładowania indukcyjnego, to Xblitz umożliwił podłączenie smartfona. Prawe ramię G PRO posiada wycięcie, zatem kabel można na spokojnie podpiąć.

Sposoby mocowania

Kolejną ogromną zaletą tego uchwytu są aż 3 możliwe sposoby mocowania: na szybie, desce rozdzielczej lub w kratce wentylacyjnej. Dzięki temu jesteśmy w stanie go zamontować w praktycznie dowolnym miejscu naszego samochodu.

Jednak dokładne umiejscowienie uchwytu to preferencje nie tylko osobiste, ale także dostosowane do możliwości jakie daje nam nasze auto. W moim przypadku nie sprawdził się montaż w kratce wentylacyjnej. Niestety Peugeot 107 jest samochodem, którego kratki wentylacyjne są nie tylko bardzo grube, ale także potrzeba bardzo mało siły, aby zmieniły one swoje pierwotne miejsce. Sam uchwyt waży 166g, a w połączeniu z iPhonem 13 Pro, wychodzi, że cała konstrukcja jest za ciężka i moje kratki wentylacyjne nie są w stanie jej utrzymać.

Na szczęście jak już wyżej wspomniałam, uchwyt można zamontować aż na 3 sposoby. Zatem jeżeli któryś z nich się nie sprawdzi u potencjalnego klienta, zawsze można spróbować innej metody. U mnie idealnie sprawdziło się ulokowanie uchwytu na desce rozdzielczej, a dokładnie w miejscu, gdzie jest zrobiona prowizoryczna półeczka. Dzięki temu mam pewność, że telefon nie będzie mi ograniczał pola widzenia, a dodatkowo będzie na tyle w widocznym miejscu, że korzystanie z nawigacji nie będzie utrudnione.

Pozycja horyzontalna

Uchwyt jest wykonany w taki sposób, że telefon należy w nim ulokować w pozycji horyzontalnej. Dodatkowo ramiona rozszerzają się aż do 177mm oraz zaciskają się one automatycznie. Dzięki temu możemy być pewni, że nasz telefon będzie idealnie dopasowany i na pewno nie spadnie podczas jazdy.

Nie tylko telefon

G PRO jest przeznaczony nie tylko do telefonów. Można do niego włożyć także szeroki składany smartfon, a nawet tablet! Taką funkcję można wykorzystać na kilka sposobów. Pierwszy z nich dotyczy umilenia sobie czasu podczas przerw w prowadzeniu samochodu. Jeżeli spędzasz wiele godzin w trasie, możesz w każdej chwili zrobić sobie pauzę i wykorzystać ją na obejrzenie ciekawego filmu.

Natomiast jeżeli podróżujesz z pasażerami, którzy są ewidentnie znudzeni monotonią jazdy, możesz zamontować uchwyt na tylnej, bocznej szybie, następnie włączyć film i umilić im ten czas. Uważam, że to idealny pomysł dla rodziców, których dzieci nie przepadają za jazdą samochodem. Pamiętajcie tylko o tym, że jak pasażer posiada chorobę lokomocyjną, to lepiej tego pomysłu nie wcielać w życie, ponieważ możemy mu tylko zaszkodzić i błędnik zacznie żyć własnym życiem 😉

Design

Warto wspomnieć także o samym designie całego uchwytu. Jest wykonany w prosty, ale elegancki sposób. Uważam, że na pewno nie oszpeca samochodu, a raczej dodaje mu pewnej nowoczesności i charakteru.

Podsumowanie

Widziałam już wiele uchwytów, z czego większość z nich nie spełniała swojego zadania. Telefony wymykały się z ramion przy mniejszych lub większych wstrząsach. Jednak uchwyt od Xblitz jest naprawdę „PRO” jak wskazuje jego nazwa. Nie znalazłam właściwie żadnej wady tego produktu (Na upartego, że nie wspiera MagSafe). Uważam, że cena, która waha się w widełkach 150-180zł jest totalnie odpowiednia. Funkcjonalność i nowoczesność to dwa słowa, które idealnie opisują G PRO. Szczerze polecam 🙂

4.5/5 - (28)
ZaletyWady

Zalety

  • 3 sposoby mocowania
  • Atrakcyjny stosunek cena/jakość
  • Automatyczne zaciskanie ramion
  • Szeroki rozstaw ramion
  • Ładowanie indukcyjne...

Wady

  • ... jednak w przypadku iPhonów może się nie sprawdzić ze względu na brak wspierania MagSafe
Oceny
  • Xblitz G PRO

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *